Nie żyje twórca legendarnego Big Maca

W wieku 98 lat zmarł Jim Deligatti, były kierownik jednej z restauracji sieci McDonald's, który zasłynął jako pomysłodawca jednej z najpopularniejszych fast-food kanapek na świecie - Big Maca. 

O śmierci Deligattiego poinformowała agencja Associated Press. Mężczyzna zmarł w wieku 98 lat, otoczony przez bliskich w swoim domu w Pittsburghu w stanie Pensylwania.

Sztandarowa pozycja z menu

Big Mac to jedna ze sztandarowych i najpopularniejszych propozycji w menu McDonald's. Charakteryzuje się podwójną porcją mięsa oraz dodatkową warstwą bułki. 

Deligatti, kierując od 1956 roku lokalem w Pittsburgu, wpadł na pomysł wprowadzenia do oferty właśnie takiej, większej kanapki. Początkowo nie spotkała się ona z entuzjazmem kierownictwa, ale gdy po roku okazało się, że jest na nią ogromny popyt, Big Maca zaczęto sprzedawać na terenie całego kraju. Dziś jest dostępny we wszystkich restauracjach sieci na całym świecie.

Bez procentów za sukces

Sam Deligatti z dystansem odnosił się do swojego największego osiągnięcia. Wspomina, że nie otrzymał od McDonald's żadnych udziałów ani procentów za globalny sukces swojej kanapki. - Po Big Macu został mi tylko osad nazębny - żartował. 

Radio ZET/Time/MP

Więcej: