Takiego uniwersytetu jeszcze nie było. Nowy model nauki

Bez wydziałów ani wykładów – tak ma wyglądać nowy typ uniwersytetu, który powstaje w USA. Studenci mają w nim zdobywać wiedzę poprzez realizację projektów badawczych.

Uczelnię tworzy prof. Christine Ortiz, do niedawna dziekan ds. kształcenia studentów w Massachusetts Institute of Technology (MIT), jednej z najlepszych uczelni na świecie.

– Przede wszystkim zmieniamy programy nauczania, będziemy bardziej koncentrować się na badaniach, bo to będzie nauka poprzez realizowanie projektów. Tutaj nie będzie stosowana metodyka, która opiera się na wykładach”- zaznaczyła.

Uniwersytet będzie funkcjonował jako organizacja non-profit. – Będziemy także tworzyli nowe modele finansowania, które będą pozwalać naszym studentom realizować projekty i badania. Uczelnia będzie działać na zasadach non-profit”- dodała.

Uczelnia ma powstać w Bostonie, ale nowy model nauki zakłada współpracę studentów z różnych miast i krajów.  – Celem jest doprowadzenie do globalizacji tego model nauczania – zapowiada prof. Otiz.

Więcej: