Ukraina: Piękna, młoda, prowokacyjna - 24-latka wiceszefową MSW

24-letnia Anastazja Diejewa została nominowana na stanowisko zastępcy szefa ukraińskiego MSW ds. integracji europejskiej. Decyzja ministra Arsena Awakowa wywołała spore kontrowersje. Są one tym większe, iż w zagranicznej prasie pojawiły się pikantne zdjęcia dziewczyny

Powierzenie tak odpowiedzialnego i wysokiego rangą stanowiska tak młodej osobie spotkało się z dezaprobatą części polityków. Wiceszefowa parlamentu Iryna Heraszczenko zarzuciła Awakowowi, iż nominował Dejewą bez konkursu i odpowiednich konsultacji. Dodała, że nie ma ona wymaganego doświadczenia, by zostać wiceministrem MSW.

Szef resortu bronił jednak swojej decyzji tłumacząc, że 24-latka może pochwalić się... 10-letnim stażem pracy (!), a także swobodnie włada dwoma językami: angielskim i francuskim. Przed przyjęciem posady była współpracownikiem sekretariatu ukraińskiego MSZ, pracowała także jako asystentka Leonida Kożary i Jeleny Neteckiej.

Tymczasem brytyjskie bulwarówki dotarły do prywatnych, intymnych zdjęć urzędniczki, na których jest częściowo roznegliżowana. Diejewa nie komentuje sprawy, ale chętnie odnosi się do niej Awakow: - Czy studentka nie ma prawa do osobistych zdjęć? Młodych ludzi należy wspierać, a nie potępiać - grzmiał minister.

Anastazja Diejewa pełni funkcję wiceszefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych od 10 listopada.

Radio ZET/TVN24/KS

Więcej: