W Tanzanii odnaleziono fragment zaginionego samolotu

Władze Malezji twierdzą, że duży fragment samolotu znaleziony na wyspie Pemba u wybrzeży Tanzanii, pochodzi z zaginionego Boeinga 777 towarzystwa Malaysia Airlines.

"Znaleziona klapa skrzydłowa zostanie poddana dodatkowym badaniom dla sprawdzenia, czy może przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności zaginięcia samolotu" - napisał w oświadczeniu minister transportu Malezji Liow Tiong Lai.

Już wcześniej eksperci potwierdzili, że fragment samolotu znaleziony w lipcu ubiegłego roku na francuskiej wyspie Reunion pochodzi także z malezyjskiego Boeinga. Nadal trwają badania innych szczątków, wyrzuconych przez morze w Mozambiku, Republice Południowej Afryki i na wchodzącej w skład państwa Mauritius wyspie Rodrigues.

Z odbywającą regularny rejs MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu maszyną utracono łączność wkrótce po starcie 8 marca 2014 roku, gdy znajdowała się nad Morzem Południowochińskim. Na jej pokładzie było łącznie 239 pasażerów i członków załogi.

Do tej pory nie udało się zlokalizować wraku samolotu, który - jak się przypuszcza - po zerwaniu kontaktu z kontrolą naziemną zmienił kurs i spadł do Oceanu Indyjskiego.

Radio ZET/PAP/ucha

Więcej: