Chłopiec przebiera się za mamę, żeby kupić alkohol

Nastolatki z mocnym makijażem i chłopcy mówiący niższym tonem niż w rzeczywistości próbujący kupić alkohol – to nic nowego. Ten chłopak przebił chyba jednak wszystkich. Żeby nabyć upragnioną flaszkę, postanowił przebierać się... za własną matkę. 

Chłopiec nie ujawnia w siec swojej tożsamości– wiadomo jedynie, że mieszka w Wielkiej Brytanii. Pokazuje innym zainteresowanym, w jaki sposób udaje mu się kupować alkohol w niewielkich sklepach. Choć jest to dość ryzykowna metoda, nastolatek twierdzi, że niemal w stu procentach skuteczna. 

Jak wyglądają jego codzienne zakupy? Młody Brytyjczyk wkłada płaszcz, wełnianą czapkę i okulary, które podkrada mamie. Do tego owija się grubym szalem. Tak przygotowany idzie do sklepu, gdzie kupuje alkohol i legitymuje się dowodem tożsamości swojej rodzicielki. Nastolatek zapewnia, że nie miał jeszcze ani jednej niemiłej sytuacji podczas zakupów i że zawsze udaje mu się wrócić z butelką czy puszką do domu.

Przebieraniec zdobył już sporą rzeszę fanów na Facebooku, gdzie dokładnie opisuje swoje nowatorskie metody, a także zapewne – naśladowców, którzy tak jak on chcą kupić alkohol, mimo że nie dysponują dowodem osobistym.

Radio ZET/SI