Włoski sąd odebrał matce dziecko. Chłopiec miał być "zbyt zniewieściały"

Włoski sąd odebrał matce prawo do opieki nad 13-letnim synem, podając w uzasadnieniu, że chłopiec jest "zbyt zniewieściały". Posiłkował się przy tym opinią psychologów i pracowników opieki społecznej. Matka już zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.

Sprawę rozpatrywał sąd dla nieletnich we włoskiej Padwie. Dotyczyła ona przypadku 13-latka, którego odebrano matce. Kobieta została pozbawiona opieki nad dzieckiem, które decyzją sądu i w opinii psychologów oraz przedstawicieli opieki społecznej charakteryzowało się nieprawidłowym rozwojem psychicznym i zdradzało oznaki problemów psychicznych. 

Według orzeczenia sądu, którego fragment opublikował dziennik "Il Mattino de Padova", chłopiec miał się w stosunku do rówieśników zachowywać agresywnie, prowokacyjnie i ekscentrycznie. "Robi wszystko, by podkreślić, że jest inny i ostentacyjnie prezentuje zniewieściałe zachowanie" - cytuje gazeta. Wpływ na to miało mieć wychowywanie w środowisku głównie kobiecym - przez matkę i jej siostry.

Decyzją padewskiego sądu, 13-latek ma zostać umieszczony w specjalnym ośrodku wychowawczym (wcześniej uczęszczał do dziennego ośrodka pomocy). Matka chłopca już zapowiedziała, że złoży odwołanie. 

RadioZET.pl/TVN 24/MP

Więcej: