Skandal w show Gwiazdy tańczą na lodzie: występ inspirowany Holokaustem

Żona pracownika Putina - Tatiana Nawka - zakpiła z ofiar Holokaustu w rosyjskim show "Gwiazdy tańczą na lodzie"? Zatańczyła w "pasiaku" z naszytą gwiazdą Dawida.

Tatiana Nawka - żona Dmitrija Pieskowa, rzecznika Władimira Putina - jest uczestniczką rosyjskiej wersji show Gwiazdy tańczą na lodzie. Jej ostatni występ wywołał prawdziwy skandal. Łyżwiarka i jej partner na lodzie pojawili się w pasiakach z gwiazdą Dawida. Dali występ, podczas którego m.in. udawali, że strzelają do siebie z karabinów.

Światowe media od razu zauważyły kontrowersyjny występ. Pojawiły się setki komentarzy, że show było obraźliwe, odrażające czy pozbawione taktu. Nawet w Rosji mówi się o konieczności przeprosin za szokujący pokaz.

Sama Nawka nie ma sobie nic do zarzucenia i twierdzi, że show inspirowane było jej ulubionym filmem - "Życie jest piękne", którego akcja rozgrywa się w obozie koncentracyjnym. Pod serią zdjęć opublikowanych na Instagramie łyżwiarka napisała, że dzieci powinny pamiętać tamten straszny czas. Zapewnia, że jej występ miał być hołdem dla twórców filmu, a nie próbą znieważenia ofiar zagłady.

RadioZET/AS

Więcej: