IZAK - Kim jest Piotr Skowyrski? Historia nowego komentatora TVP

Piotr „IZAK" Skowyrski do tej pory znany był głównie z gry w Counter Strike'a i zamieszczania filmów na YouTubie. Szerszej publiczności zaprezentował się 1 czerwca, kiedy dla TVP skomentował mecz Polska - Holandia. Kim jest "IZAK"? Co robił w przeszłości?

Kto zostanie królem strzelców?

"IZAK" to jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów. Zasłynął grając w CS:GO (Counter Strike). Przez długi czas profesjonalnie grał w drużynie iNET koxXx. Obecnie już tylko komentuje mecze CS. Sam - jak przyznaje - gra tylko dla przyjemności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku
- Oprócz tego pokazuję gameplaye z najnowszych produkcji, rozmawiam z widzami i zapewniam rozrywkę na nudne wieczory - pisze o sobie na swojej stronie internetowej twitch.tv/izakooo.

Pasję do gier komputerowych połączył z zamiłowaniem do sportu. Wraz z Maciejem Iwańskim komentował towarzyski mecz Polska - Holandia dla sport.tvp.pl. Zainteresowanie transmisją było tak duże, że serwis TVP zanotował rekordowy wynik. Relację śledziło 300 tysięcy użytkowników.

"IZAK" skomentuje też wszystkie mecze Polaków w fazie grupowej Euro 2016 - z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca).
Prywatnie Piotr "IZAK" Skowyrski pracuje i studiuje. Ma 28 lat. Jest żonaty.

Jego profil na Facebooku polubiło prawie 500 tysięcy osób. Na YouTubie jego filmy były wyświetlane łącznie ponad 260 milionów razy, a sam kanał - założony w grudniu 2016 roku - zasubskrybowało ponad milion osób.

Radio ZET/AN