Coldplay w 2017 wyda nową płytę - Kaleidoscope. Kiedy premiera, co wiemy o krążku?

Nowa płyta Coldplay ukaże się w 2017 roku. Brzmi jak żart, bo dopiero co zespół wydał krążek "A Head Full Of Dreams". Okazuje się jednak, że Chris Martin i jego grupa ma jeszcze coś w zanadrzu...

"Kaleidoscope" - taki tytuł nosić ma nowa płyta Coldplay - informuje na swojej stronie polski fanklub grupy - Coldplace. Choć nie będzie to pełny album, tylko EP-ka, to i tak jest to wielka niespodzianka dla wielbicieli zespołu. 11 listopada Coldplay zagrał w Londynie, gdzie oddał hołd zmarłemu przed kilkoma dniami Leonardowi Cohenowi. Przy okazji wywiadu, udzielanego jednej z radiostacji przed tym koncertem, wokalista zespołu zdradził, że skończył nagrywać materiał na nowy minialbum.

Co się na nim znajdzie? Będzie to materiał, który z jakichś powodów nie znalazł się na płycie "A Head Full Of Dreams". Jak zdradził Guy Berryman, basista formacji, "proces pisania utworów nigdy się nie kończy, zawsze są jakieś pomysły, które zostają niedokończone". Możemy się więc spodziewać sporej dawki ciekawego brzmienia.

Kiedy nowa płyta Coldplay?

Choć nie podana została dokładna data premiery nowej płyty Coldplay, polscy fani są zdania, że „Kaleidoscope” ukaże się prawdopodobnie jeszcze przed trasą koncertową, zapowiadaną na wiosnę. Przypominamy, że w ramach tej trasy już 18 czerwca 2017 Coldplay zagra w Polsce. Grupa wystąpi w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Będzie to występ promujących ich niedawno wydaną płytę, jednak być może usłyszymy tam także materiał właśnie z krążka "Kaleidoscope".

Wybieracie się na koncert Coldplay w Polsce?

Więcej: