Piotr Zioła gościł w sobotniej Liście Przebojów [POSŁUCHAJ]

Młody i bardzo uzdolniony wokalista Piotr Zioła w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim. Muzyk opowiedział m.in. o swoim debiutanckim albumie oraz o duecie z Natalią Przybysz. O Piotrze Zioła pisze Marcin Wojciechowski.

Ostatnie lata sprzyjały popelinie w muzyce. Plastik, piosenki i muzyczne schematy narzucane młodym ludziom przez wytwórnie czy żonglowanie piosenkami i dostosowywanie ich pod konkretne nazwiska skutecznie uśpiły mój entuzjazm do nowej, polskiej muzyki. Pomijam wyjątki, Dawid, Mela, Hey, Reni, Kayah i tak dalej.

Nagle pojawia się człowiek, który zatrzymuje mnie i ciekawi. Piotr Zioła debiutuje pięknym albumem. Dwudziestolatek nawiązujący do brzmienia lat sześćdziesiątych i robiący to autentycznie nie jest oczywistym zjawiskiem. Piotrowi uwierzyłem słuchając kilkukrotnie płyty "Revolving Door". Słyszę Amy Winehouse, Jamesa Morrissona, chórki jak w Alibabkach.

Duet z Natalią Przybysz zamyka album. Dobrze zagrany, zaśpiewany. Trochę przejaskrawiono wizerunek Piotra, papieros, fryzura. James Dean, Marek Hłasko. Tak czy owak muzyka najważniejsza.

Posłuchajcie, jak ładnie Piotr stąpa nad ziemią:

Radio ZET/MW

Lista Przebojów Radia ZET! W każdą sobotę od 18:00-20:00

Więcej: