U2: koncerty 2017 w Europie. Kiedy i gdzie najbliżej z Polski?

Trasa koncertowa U2 z okazji 30-lecia wydania albumu "The Joshua Tree" rusza w maju. Pierwsze koncerty odbędą się w Ameryce, a po nich grupa przyjedzie na Stary Kontynent. Choć koncert U2 w Polsce nie został zapowiedziany, to jednak jest kilka innych miast, które mogą zainteresować polskich fanów legendarnej formacji. Kiedy i gdzie najbliższe europejskie koncerty U2?

Kilka dni temu zespół U2 ogłosił światową trasę koncertową z okazji 30-lecia wydania albumu "The Joshua Tree" - krążka, który okazał się komercyjnym sukcesem zespołu i dziś przez wielu krytyków uważany jest za najważniejszą płytę w dorobku grupy. Na albumie znalazły się utwory takie jak "Where the Streets Have No Name", "I Still Haven't Found What I'm Looking For" oraz "With or Without You". Podczas swojej trasy koncertowej w 2017 U2 zagra dla publiczności wszystkie utwory z tego albumu.

U2 w Europie - kiedy i gdzie koncerty?

Europejskie tournee U2 w 2017 obejmie osiem koncertów, które odbywać się będą przez cały lipiec i zakończą 1.08. występem w Brukseli. Oto dokładna rozpiska koncertów grupy. Londyn i Berlin to prawdopodobnie te lokalizacje, które polskich fanów zespołu zainteresują najbardziej. Oprócz tego, U2 będzie także headlinerem Bonnaroo Music & Arts Festival w Manchesterze w dniach 8-11 czerwca (bilet na 4 dni dostępny w cenie 324 dolarów).

8 lipca - Londyn, Twickenham

12 lipca - Berlin, Olympic Stadium

15 lipca - Rzym, Olympic Stadium

18 lipca - Barcelona, Olympic Stadium

22 lipca - Dublin, Croke Park

25 lipca - Paryż, Stade De France

29 lipca - Amsterdam, Amsterdam Arena

1 sierpnia - Bruksela, Stade Roi Baudouin

Kiedy bilety na koncerty U2 i w jakich cenach?

Sprzedaż wejściówek rusza 16 stycznia o godzinie 9.00, natomiast już teraz bilety w przedsprzedaży kupować mogą długotrwali subskrybenci strony U2, a ceny biletów wynoszą od 35 do 280 dolarów. Jutro, 12.01., rusza przedsprzedaż dla nowych subskrybentów, a w piątek przedsprzedaż się kończy. Oficjalna sprzedaż biletów na koncerty U2 rusza 16/17 stycznia. Ceny wejściówek nie są jeszcze znane.

Więcej: