Cała Polska sadzi drzewa z Radiem ZET: Bydgoszcz dębowa! [RELACJA]

Kolejne miasto zdobyte - sadzonkami dębów! Akcja Cała Polska sadzi drzewa z Radiem ZET dotarła do Bydgoszczy. Tam - na placu Wolności - rozdawaliśmy Wam sadzonki. Pomagało nam także wielu bydgoszczan, którzy włączyli się w akcję wręczania sadzonek dębów. 

Podobnie jak w Gnieźnie – także w Bydgoszczy, w parku Kazimierza Wielkiego - nasz dziennikarz Kamil Nosel zasadził z Prezydentem Miasta pierwsze drzewo Radia ZET! Prezydent Bydgoszczy wyznaczył też specjalny teren do sadzenia drzew w ośmiuset-hektarowym miejskim parku w Myślęcinku. Zapraszał też mieszkańców do przyjścia tam z sadzonkami od Radia Zet, by wziąć udział w akcji sadzenia drzew już w tę niedzielę. 

W naszym namiocie pojawiła się także Bogna Rybacka, miejska ogrodniczka, która opowiadała na naszej antenie o Mocnym Wikusiu – dębie, którego nazwę wymyśliły najmłodsi bydgoszczanie; o drzewnych pneumatoforach czy o bydgoskim cypryśniku błotnym. 

Kolejnym miastem, które odwiedzimy razem z kolejnym tysiącem sadzonek dębu będzie Piotrków Trybunalski. Tam spotkacie nas w parku Jana Pawła II, przy ulicy Słowackiego. Do zobaczenia w środę, do usłyszenia w Radiu ZET!

Cała Polska sadzi drzewa z Radiem ZET!

Więcej: