Maluch dla Toma Hanksa od Bielska-Białej. Rafał Sonik zdradza szczegóły [POSŁUCHAJ]

43-letni fiat 126 p przeznaczony na prezent dla gwiazdora amerykańskiego kina Toma Hanksa jest już w Bielsku-Białej. To tam przejdzie generalny remont. Rafał Sonik skomentował sprawę w Radiu ZET - posłuchaj.

Ta nietypowa inicjatywa została zapoczątkowana przez samego aktora. Jesienią 2016 roku Tom Hanks opublikował zdjęcie, na którym otwiera drzwi do małego fiata. Fotografię podpisał: „I'm so excited about my new car!! - Jestem taki podekscytowany moim nowym autem”

– Przewieźliśmy samochód z Suwałk, teraz czeka go generalny remont, który powinien rozpocząć się w najbliższym czasie – powiedziała PAP inicjatorka akcji Monika Jaskólska.

Ludzie biorący udział w akcji mają nadzieję, że popularny aktor zechce odwiedzić Bielsko-Białą.

– Serdecznie go zapraszamy! Może zechce odwiedzić miejsce, gdzie żyją tacy wariaci – mówi Jaskólska. 

Kilkadziesiąt lat wstecz Fiat 126p zmotoryzował Polskę. Mimo, że dziś jest rzadko widywany na drogach, to popularny maluszek po dziś dzień jest uznawany za kultowy egzemplarz. 

W Polsce nie ma takiej osoby, która nigdy nie usiadła w małym fiacie. Zdarzało się, że widziałam ludzi, którzy podchodzili do Fiata i głaskali go po dachu. To auto to całkiem spory kawał naszej historii, dlatego postanowiliśmy aktorowi podarować egzemplarz wyjątkowy – dodaje Monika Jaskólska.

Dzień Dobry Bardzo w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 6:00-10:00

Więcej: