Czy wiecie, kto założył pierwszy fanklub Lady Pank?

Pytanie o to, kto był założycielem fanklubu Lady Pank jest często powtarzane przez prowadzących porannego programu Dzień Dobry Bardzo - Marka Starybrata i Marcina Sońtę. Dlaczego? ;)

Otóż założycielką pierwszego fanklubu Lady Pank w Polsce była Marzena Chełminiak! Braaaaaawaaaaaa! (tu głośne oklaski). Jak to się stało? Ona sama opowiedziała nam, jak to było :)

To było wydarzenie! Do mojego miasta przyjechał na koncert nowy zespół, kolorowych, szalonych, czterech przystojnych facetów. Dali takiego czadu, że po powrocie długo nie mogłam zasnąć, a następnego dnia trzeba było wstać do szkoły na ósmą.

Nie zmarnowałam bezsennej nocy. Postanowiłam, że nie będę skakać pod sceną.

Będę jeździła na koncerty autokarem. I będę stała za kulisami. 

I tak oto narodził się Fan - Club Lady Pank „Kilimandżaro”, którego zarządem wraz z koleżankami z klasy i koncertu  Aliną i Renatą się mianowałyśmy.

Na pierwsze zebranie przyszedł co prawda… tylko jeden chłopak, ale wraz z lawinowo rosnącą popularnością zespołu, członków fan - clubu przybywało. I to w zastraszającym tempie.

Klub musiał jakoś weryfikować chętnych. Wymyśliłyśmy szalone i trudne otrzęsiny. Pierwszą formą selekcji były regularne spotkania. Legitymacje, fan - clubowe bluzy. Dystrybucja zdjęć, autografów, później perfum zespołu ( zapach dla… nieczujących zapachu).

Organizowanie imprez, koncertów, turniejów piłki nożnej z fanami, na które zjeżdżali muzycy.

Więcej czasu poświęcałyśmy wtedy na odpisywanie na listy fanów (przychodziły całe worki) niż na odrabianie lekcji.

Rodzice naszą działalność wspierali, zwłaszcza, gdy trzeba było zapłacić za wyprodukowane dla nas specjalne bluzy z logo, czy plakietki. Biznes i liczenie pieniędzy nie było naszą mocną stroną.

A potem? Dorosłyśmy, dorósł zespół. Świat wokół się zmienił. 

A z muzykami z Lady Pank zaczęłam się na nowo spotykać, tyle, że przy okazji wywiadów w Radiu ZET :)

Marzena Chełminiak

Więcej: