Nie zarejestrowałeś karty SIM? Aga i Tomek z DDB radzą! [WAŻNE INFORMACJE]

Stan na 1 lutego jest taki, że do północy będą działały niezarejestrowane karty sim, a potem czeka posiadaczy finito. Aga i Tomek postanowili dowiedzieć się w jakim celu trzeba rejestrować karty. Posłuchajcie Jana Bolanowskiego - szefa zespołu konsumenckiego dziennika Fakt.   

W centrum Warszawy kwitnie czarny rynek kart SIM

1,5 minuty i 20 zł – tyle czasu potrzebowaliśmy, żeby obejść obowiązek rejestracji kart SIM wprowadzony przez ustawę antyterrorystyczną.

Konieczność przyporządkowania każdego używanego w Polsce numeru telefonu do konkretnego nazwiska użytkownika argumentowane było przez MSWiA względami bezpieczeństwa – nowe prawo zostało wprowadzone przed odbywającym się w Polsce szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Czytaj więcej.

Jak odzyskać wyłączony numer na kartę?

Jeśli Twoja karta SIM została dezaktywowana, bo nie zdążyłeś zarejestrować jej przed 1 lutym 2017 roku, jeszcze nie wszystko stracone – numer oraz środki na koncie można odzyskać. Trzeba się jednak spieszyć.

Osoby, które zarejestrują numer pre-paid do 1 lutego 2017 roku mogą liczyć na specjalne bonusy od operatorów – jak je uzyskać oraz w jaki sposób dokonać rejestracji pokazaliśmy w kompendium Jak zarejestrować kartę SIM. Czytaj więcej.

Dzień Dobry Bardzo w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 6:00-10:00

Więcej: