The Best of DDB: Piosenki z lektorem, czyli o czym oni śpiewają?

W Dzień Dobry Bardzo mamy nowy cykl: Piosenka z lektorem. Tłumaczymy najgłupsze teksty piosenek na język polski :)

Czy zastanawialiście się, jak brzmią wasze ulubione piosenki przetłumaczone na język polski? Czasami teksty są naprawdę zabawne, sprawdziliśmy to :)

Piosenka z lektorem

To będzie nasz nowy cykl. Wymyślił go Marek, który zainspirował się piosenką "Graffiti on a train" zespołu Stereophonics. Tekst piosenki brzmi mniej więcej tak: 

"

Oh, graffiti na pociągu
Oh, pociąg z graffiti
Oh, graffiti na pociągu
Oh, ona już nigdy nie będzie taka sama, oh, nie
W jej życie wtoczył się
Wpłynął na nią oh, graffiti na pociągu "

Tak, to nie żart.

Postanowiliśmy znaleźć więcej takich piosenek o tekstach, które przetłumaczony na język polski brzmią po prostu głupio lub śmiesznie lub śmiesznie i głupio ;)  Tak trafiliśmy np. na piosenkę Rebecki Black, pt. "Friday, czyli piątek", "Whistle" grupy Florida czy "Shala lala" Vengaboys.

Czyta Stanisław Olejniczak

Znaleźliśmy niejeden taki tekst, ale musieliśmy jeszcze znaleźć idealnego lektora :) Udało nam się namówić Pana Stanisława Olejniczaka, absolutnego mistrza wśród lektorów, którego głos słyszeliście na pewno wiele razy, m.in. w serialu "Moda na sukces". Tak, tak, to ten sam! Kultowy głos, nieprawdaż? To właśnie on czyta tekst do naszych piosenek z lektorem :)

Piątek, piąteczek, piątunio!

A skoro dziś piątek 13- tego, to posłuchajcie polskiej wersji piosenki "Friday" Rebecki Black. My się ubawiliśmy :)

Jest impreza

Pamiętacie słynną piosenkę DJ'a Bobo "There' s a party"? Tekst to mniej więcej tylko: "Jest impreza. Czy Ty nie wiesz, że jest impreza? Zresztą sami posłuchajcie!

Shala la o poranku

Ta jest naszym faworytem ;) I tak sobie śpiewamy "Shala lala" o poranku grupy Vengaboys. Oczywiście lepsze w tłumaczeniu Mistrza Olejniczaka :)

Gwizdnij w mój gwizdek, dziewczyno

Mamy też hit ostatniego lata, czyli przebój Floridy "Whistle", w wolnym tłumaczeniu, "Gwizdnij w mój gwizdek, dziewczyno". W sumie dobry tekst na podryw :)

To na pewno nie koniec z piosenkami z lektorem, będziemy was nimi jeszcze trochę bawić, nam też strasznie się to podoba i ciągle szukamy nowych kawałków :) A wy? Znacie takie piosenki?

Słuchajcie w Dzień Dobry Bardzo między 6 a 10 rano :)

Więcej: