The Best of DDB: Piosenki z Lektorem cz. 7

Mamy nowe Piosenki z Lektorem! Tęskniliście?

Nasz cykl „Piosenka z Lektorem” ciągle się rozwija. Znajdujemy coraz ciekawsze propozycje do przetłumaczenia :) A czyta jak zwykle nasz zaprzyjaźniony lektor - Stanisław Olejniczak. Tak, tak, ten głos na pewno znacie z Mody na Sukces! Pan Stanisław zgodził się przeczytać nawet najgłupsze teksty piosenek, jakie przyszły nam do głowy. A wy, czy wiecie o czym oni śpiewają? Oto kolejna porcja hitów dla Was!

Nana - Lonely 

Czy wiecie, że Nana to tak naprawdę wysoki, ciemnoskóry raper? Cóż, jego ksywka chyba trochę nie pasuje, ale co zrobić ;) W każdym razie ten niemiecki DJ nagrał przebój „Lonely” w 1997 r. i od razu doczekał się gorącego entuzjazmu ze strony europejskich słuchaczy, szczególnie niemieckich i szwajcarskich. Posłuchajcie, jak brzmi jego kawałek po polsku, w wykonaniu Stanisława Olejniczaka!

Vanessa Paradis - Joe Le Taxi

Piosenka została wydana w 1987 r. i śpiewała ją 14 - letnia (!) wtedy Vanessa Paradis. I nie, wbrew pozorom tekst nie mówi o żulach w taxi :) Zresztą sami sprawdźcie, o czym śpiewała młodziutka aktorka, piosenkarka i była żona Jonny’ego Deepa. 

Eifell 65 - Blue

Może ani wykonawca, ani tytuł nic Wam nie mówi, ale na pewno to znacie! 

"

Jestem niebieski

da be di da ba daj

da be di da ba daj

da be di da ba daj

da be di da ba daj

da be di da ba daj

da be di da ba daj "

Piosenka była debiutanckim singlem włoskiego zespołu. Została wydana w 1999 r. i była notowana aż w 17 krajach! Głos wokalisty został w niej zmieniony przez program tak, by przypominał głos robota. Boysband co prawda już nie istnieje, ale jego członkowie nadal działają muzycznie. Sprawdźcie, o czym śpiewali ponad 15 lat temu!

Więcej Piosenek z Lektorem w Dzień Dobry Bardzo, teraz o stałej porze, po 9.20 :)

Więcej: