Borys Budka: Mecz w Knurowie w ogóle nie powinien się odbyć

Borys Budka był Gościem Radia ZET. Nowy minister sprawiedliwości w rozmowie z Moniką Olejnik skomentował m.in. sprawę śmierci kibica w Knurowie.

- Jeżeli ktoś łamie prawo i nie stosuje się do ostrzeżeń policji, to musi być przygotowany na reakcję - mówił Borys Budka w porannym wywiadzie Radia ZET. 

- Jest to jednak wielka tragedia i należy jak najszybciej wyjaśnić jej przyczyny - dodał minister sprawiedliwości.

Budka przyznał też, że mecz w Knurowie w ogóle nie powinien się odbyć.

- Służby nie były przygotowane do organizacji tego spotkania. Tam nie było nawet karetki pogotowia. Dodatkowo pojawiły się grupy kiboli, których celem było wszczęcie zadymy.

Gość Radia ZET o referendach w Polsce 

Prowadząca program Monika Olejnik zapytała też ministra sprawiedliwości o pomysł Andrzeja Dudy, który postuluje rozpisywanie referendum w przypadku zebrania miliona podpisów pod dowolnym pomysłem obywateli.

- Wybraliśmy model parlamentarno-gabinetowy. Jeżeli chcielibyśmy przyjąć takie rozwiązanie, wymagałoby to całkowitych zmian systemowych. Nie jesteśmy państwem jak Szwajcaria, gdzie takie rozwiązania funkcjonują - wyjaśnił Borys Budka.

Minister sprawiedliwości znalazł też wspólny język z Moniką Olejnik dzięki zamiłowaniu do biegania. - Biegam 5 razy w tygodniu, ale nie tak intensywnie jak kiedyś - zadeklarował minister sprawiedliwości.

- A zatem do zobaczenia podczas biegów w Łazienkach - zakończyła program Monika Olejnik.

Radio ZET/ŁS

Więcej: