Borys Budka o swoim tacie: Pomimo tego, że jest w PSL-u, to się nie kłócimy

„Z tatą absolutnie się nie kłócę. Często pytam go o zdanie” – mówi, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o rodzinne obiady, Borys Budka z PO. Tłumaczy, że jego tata jest w PSL-u szefem struktury powiatowej w Wadowicach. „Jestem dumny, bo 2 kadencje był radnym w Zabrzu i to od niego uczyłem się stawiać pierwsze kroki w samorządzie” – przyznaje Budka. „Są członkowie mojej rodziny, którzy mniej zgadzają się z moimi poglądami., ale na szczęście to dalsza rodzina” – mówi Gość Radia ZET.

Budka pytany o wybory w USA odpowiada, że dużo bezpieczniejsza opcja dla Polski to wygrana Hillary Clinton. Chociaż nie jest to prezydent moich marzeń. Z drugiej strony jest osoba, co do której są bardzo duże obawy, jak Europa mogłaby skończyć, gdyby Trump był prezydentem – ocenia polityk PO.

Grzegorz Schetyna? Można się od niego uczyć polityki – uważa Borys Budka. Zapewnia również, że w Platformie jest pełna współpraca, a obecny szef partii tworzy dobry zespół.

Ziobro jest nieodpowiedzialnym politykiem i nie powinien nigdy pełnić funkcji Prokuratora Generalnego. Ale nie chodzi tutaj o osobę. Chodzi o zasadę, żeby zabezpieczyć państwo, żeby na czele Prokuratury nie stał polityk – odpowiada Budka, pytany o połączenie funkcji szefa resortu sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Jego zdaniem w takim wypadku niezależność prokuratorów jest teoretyczna, bo w każdej chwili może on dostać polecenie z Warszawy od polityka PiS-u.

Były minister sprawiedliwości odpowiada również na pytania o Trybunał Konstytucyjny, apel do prezydenta i maratony.

ZOBACZ, JAK BORYS BUDKA ZAPOWIADA GABINET CIENI Z PREMIEREM SCHETYNĄ

RADIO ZET/MA

Więcej: