Suski: Kaczyński to wielki patriota. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał pozostawiać kobiety

„Moim liderem jest Jarosław Kaczyński. Dla niego przyszedłem do PC i dla niego jestem w PiS. To wielki patriota, dla którego dobro Polski to najważniejsza rzecz w jego życiu” – mówi Gość Radia ZET, Marek Suski z PiS, w odpowiedzi na pytania słuchaczy. „Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce” – dodaje polityk.

„Kazimierz Michał Ujazdowski  duchowo już jest poza PiS” – mówi Gość Radia ZET, pytany przez słuchaczy o europosła jego partii. „Krytykuje nas z zewnątrz. Stawia się poza partią. Jeżeli ktoś się stawia poza partią, to może rzeczywiście czas, żeby poza partią był nie tylko faktycznie, ale także prawnie” – uważa polityk. Jego zdaniem zachowania Ujazdowskiego „nie mieszczą się w kanonach współpracy w grupie ludzi”. Suski dodaje, że jeżeli przyjaciele mają sobie coś krytycznego do powiedzenia, to mówią to we własnym gronie, a nie biegają po mediach.

Suski pytany o kandydata PiS na prezydenta Warszawy odpowiada, że partia jeszcze go nie ma. Jestem prawie pewien, że Hanna Gronkiewicz Waltz się nie podda, więc nie ma sensu wystawiać kandydata – mówi Gość Radia ZET.

Marek Suski prezydentem Radomia? Nie chciałbym startować – odpowiada polityk PiS. Mamy świetnych ludzi w PiS z Radomia. Oni doskonale znają każdą ulicę. Są lepsi ode mnie – dodaje.

Gość Radia ZET był również pytany o Dawida Jackiewicza i projekty ustaw dotyczące aborcji.

ZOBACZ, JAK MAREK SUSKI ODPOWIADA NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO


RADIO ZET/MA 
 

Więcej: