Sławomir Neumann: Nie będziemy bronić esbeków przed obniżaniem emerytur

„Będziemy bronić wszystkich, których PiS zaplątał w ustawę dezubekizacyjną. Tych, którzy byli policjantami, pracownikami szpitali, czy strażakami” – mówi w internetowej części programu „Gość Radia ZET” szef klubu PO Sławomir Neumann. „Dla esbeków, czy ubeków nie mamy sympatii” – dodaje. „Mówimy stanowcze nie wrzuceniu do jednego worka wszystkich, którzy pracowali kiedyś w MSW, bo to absurdalny pomysł” – uważa polityk.

Szef klubu PO uważa, że budżet państwa zarobi około 400 mln złotych na wprowadzeniu nowej kwoty wolnej. Niech tylko nie kłamią, że podnoszą kwotę wolną, bo to jest oszustwo – komentuje. Mam najwięcej uwag do rządu w sferze gospodarczej. Robią dokładną przeciwność tego, co na slajdach ma Morawiecki – ocenia polityk.

Były senator PO? To nie państwo PO pakowało się o 6 rano do pana Piniora, to nie państwo PO zamykało senatora Piniora. To państwo PiS i CBA PiS – odpowiada Neumann. Jego zdaniem czym innym jest prowadzenie działań operacyjnym, a czym innym jest postępowanie później z tym materiałem, który się otrzymuje. My robiliśmy to w sposób cywilizowany, PiS robi wszystko w sposób propagandowy – mówi polityk.

Mamy profesora Tomasza Grodzkiego - świetny fachowiec od zdrowia, jest pani poseł Gądek – lekarz rodzinny, zna się na systemie. Ja jestem odpowiedzialny za rozwój – odpowiada Neumann, pytany o ministra zdrowia w gabinecie ceni PO.

500+? Zdaniem polityka PO program jest niesprawiedliwy. Będziemy robić wszystko, żeby też na pierwsze dziecko rodziny otrzymały wsparcie w wysokości 500 złotych – zapowiada. Dodaje, że pomysł PO będzie „trochę droższy”, niż pomysł PiS.

"WYPOWIADAMY POSŁUSZEŃSTWO WŁADZY" - ZOBACZ, JAK SŁAWOMIR NEUMANN ODPOWIADA NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: