Ksiądz Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki w Radiu ZET

Wczoraj (19.11) po raz kolejny ruszyła Szlachetna Paczka! Ta wspaniała akcja co roku porywa tysiące Polaków. Dlatego dziś (20.11) gościem Szymona w "Nie Mam Pytań" był ksiądz Jacek Stryczek. Człowiek, który swoją energią zmusza nas co roku do pakowania... oczywiście nie na siłowni, tylko do pakowania paczek dla potrzebujących. Ksiądz Jacek opowiedział m.in o tym jak zostaje się księdzem, co to jest powołanie i kiedy nas dopada, jak się spowiada pod centrum handlowym i dlaczego kochając bogatych kocha biednych. Zobaczcie niezwykle ciekawy wywiad.

Ksiądz Jacek Stryczek - duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Ks. Jacek Stryczek od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać innym kolejne pokolenia młodych duchem ludzi. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Następnie prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku - Duszpasterz Ludzi Biznesu. Obecnie jego wychowankowie kształtują swoją duchowość i rozwijają się pod jego opieką we Wspólnocie Indywidualności Otwartych.

Szlachetna Paczka?

To projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

Więcej o projekcie dowiesz się tutaj

Źródło: jstryczek.blox.pl/szlachetnapaczka.pl

Nie Mam Pytań w Radiu ZET! W każdą niedzielę po 18

Więcej: