Minister Cyfryzacji zapowiada spore zmiany. Ma być łatwiej

- Za cztery lata, wychodząc z ministerstwa, chcę mieć na telefonie wszystko, co da się zakodować na urządzeniu elektronicznym - mówi Anna Streżyńska

W rozmowie z "Wprost" Minister Cyfryzacji powiedziała, że w jednym urządzeniu elektronicznym chciałaby mieć zakodowane m.in. dowód osobisty, kartę płatniczą, biblioteczną, prawo jazdy, a nawet dowód rejestracyjny. 

Anna Streżyńska ma bardzo ambitne plany odnośnie cyfryzacji Polski. Minister chce, żeby przez internet można było załatwić jak najwięcej. 

Rozwijana będzie elektroniczna Platfroma Usług Administracji Publicznej. 

"

Na jej bazie powstanie strona obywatel.gov.pl, która (...) stanowić będzie internetową bramę do e-administracji – opowiadała Streżyńska w wywiadzie.

"

Wzorem do naśladowania ma być Wielka Brytania, w której funkcjonujący portal administracyjny ułatwia życie obywatelom. Jego odpowiednik miałby wystartować na początku 2017 roku. Obywatel kraju dzięki stronie nie będzie musiał się przejmować tym, kto za co odpowiada. Po prostu załatwia sprawę – przekonuje minister cyfryzacji.

Anna Streżyńska mimo wszystko chciałaby, aby obywatele mogli dokonać wyboru, czy pozostaną przy zwykłym dowodzie osobistym, czy też zdecydują się na kartę z czipem, na której będą zakodowane wszystkie ważne informacje o właścicielu. 

Komu najbardziej by się spodobał ten pomysł? Posłuchaj! :)

Od Ucha Do Ucha w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 10:00-14:00

Więcej: