Czołowa brytyjska artystka poślubiła kamień!

Tracey Emin zaskoczyła wszystkich! Brytyjska artystka podczas konferencji prasowej w Hongkongu poinformowała o swoim ślubie z antycznym kamieniem. Jej wybranek znajduje się w jej ogrodzie we Francji. 

Artystka, która jest zaliczana do „enfant terrible” brytyjskiej sztuki, zasłynęła najbardziej dzięki instalacji „My Bed”, która ukazała się w 1999 roku. To właśnie za nią Tracey Emin została nominowana do bardzo prestiżowej nagrody Turner Prize. Brytyjka zaprezentowała kompletnie rozmemłane łóżko na którym jadła, piła, uprawiała seks i przy tym jednocześnie spała.

"

- W tej chwili najzwyczajniej w świecie nie jestem sama. Na wzgórzu, tuż na przeciw morza jest bardzo piękny starożytny kamień, który nigdzie się nie ruszy - wytłumaczyła 53-letnia Tracey Emin w rozmowie dla "The Art Newspaper" "

"

- Leży w moim ogrodzie i dobrze mu tam. Jest bardzo, ale to bardzo imponujący. Uwielbiam go! – mówi artystka o swoim wybranku. "

Brytyjska artystka nie jest jedyną osoba na świecie, która poślubiła coś… dziwnego. Np. W wieku 24 lat, Hermiona Way wyszła za Aleksa, czyli swojego ulubionego laptopa. A co lepsze, to ceremonia odbyła się w obecności sporej ilości gości. Kobiecie najbardziej podoba się to, że może go zmieniać, czy konfigurować.

Kolejnym dziwnym przykładem jest pewien Rosjanin, który poślubił… Pizzę! W mieście Tomsk, który jest położone w południowej części Rosji doszło do zaślubin z pizzą. Wszyscy pracownicy pizzeri sprawę potraktowali bardzo poważnie i przystroili pizzę welonem.  

Od Ucha Do Ucha w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 10:00-14:00!

Więcej: