Beata Pawlikowska i wakacyjne poszukiwanie skarbów

Wakacje!!! Hurra! Uwielbiam wakacje! Mimo że od kilku lat spędzam je w pracy i w Polsce. Ale w gruncie rzeczy niczego mi nie brakuje – mam tropikalny klimat, fantastycznie dojrzale, słodkie owoce, świeże warzywa i zioła, dużo słońca i mnóstwo pomysłów, żeby zaplanować pozostałą część roku.

Wybrać się na poszukiwanie skarbów. Czemu nie?

Blondynka w poszukiwaniu skarbów

Na świecie wciąż istnieje mnóstwo wciąż nieodkrytych skarbów. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy człowiek wyrusza na taką mozolną, daleką, niebezpieczną i pełną przygód wyprawę, to przy okazji znajduje tez prawdziwe skarby w swoim własnym sercu.

I o to właśnie chodzi.

Abu Simbel w Egipcie

Jeżeli macie ochotę wyruszyć jak Indiana Jones na poszukiwanie skarbów, to zapraszam dzisiaj na wspólne podróżowanie i odkrywanie tego, co zostawili starożytni Egipcjanie, starożytni Słowianie i inne tajemnicze plemiona. W siłowniach umysłowych do wygrania będą książki podróżnicze z czterech kontynentów: "Blondynka w Peru", "Blondynka w Kambodży", "Blondynka w Tanzanii" i "Blondynka na Tasmanii".

Najstarsza mapa skarbów

Między Izraelem a Jordanią znajduje się niesamowite miasto Qumran, w którym ponad 50 lat temu odkryto 11 tajemniczych jaskiń. To właśnie w nich znaleziono dzbany, w których znajdowało się ponad tysiąc zwojów z różnymi tekstami. Wśród nich były najprawdziwsze mapy skarbów! Niestety, do tej pory nikt nie potrafi odnaleźć miejsca z ukrytymi przedmiotami o ogromnej wartości.

- - : - - / - - : - -

Zagadki sfinksa

Wiedzieliście, że według starożytnych Greków sfinks miał głowę kobiety? I w tej postaci był drapieżny i groźny! Za to u starożytnych Egipcjan było zupełnie inaczej - sfinks miał twarz mężczyzny i był łagodny oraz opiekuńczy.

- - : - - / - - : - -

Najbardziej znany sfinks z Egiptu, który jest największa znaną rzeźbą ze starożytności, mógłby dzisiaj nie istnieć! Nie stało się tak dzięki temu, że sfinks przeleżał wiele lat zakopany w piasku i został odkopany dopiero przed II wojną światową.

- - : - - / - - : - -

Tajemnicza Góra Ślęża

Polska też jest pełna magicznych miejsc, które warto odwiedzić w czasie letnich wycieczek. Góra Ślęża wciąż jest zaczarowana i nadal dzieją się na niej niesamowite rzeczy! Posłuchajcie jakie.

- - : - - / - - : - -

Wizyta w Świecie jurajskim

"Technologiczny popcorn?". Tak mówią niektórzy krytycy. Beata Pawlikowska sprawdziła to osobiście, posłuchajcie, jak ocenia 4. część historii o dinozaurach.

- - : - - / - - : - -

Świat według Blondynki w Radiu ZET w wakacje od 10:00 do 14:00

Więcej: