Najważniejsze rzeczy w życiu, czyli za co kocha świat Beata Pawlikowska

Kocham świat za to, że są w nim ludzie, którym chce się robić coś pięknie, z pasją i z sercem, na 100% uczciwie.

Zaraz ktoś pewnie powie, że to i tak nie ma sensu, bo świat jest zalewany bylejakością, śmieciowym jedzeniem, śmieciowymi informacjami i śmieciową rozrywką, ale moim zdaniem to nie ma znaczenia.

Co należy robić w życiu?

W życiu chodzi o to, żeby robić coś PIĘKNIE, z zaangażowaniem i z sercem – niezależnie od tego, co robią inni ludzie i w jakim kierunku zmierza świat.

Dlatego, że jeżeli każdy z nas wniesie swoją odrobinę piękna, wrażliwości i uczciwej pracy, to przyczynia się w ten sposób do zmiany świata na lepsze. I o to właśnie chodzi.

Pomyślałam tak po obejrzeniu nowego filmu pt. "Idol", gdzie w roli głównej występuje Al Pacino i robi to genialnie.

Polecę wam dzisiaj nie tylko ten film, ale też kilka innych osób i miejsc, gdzie rzeczy dzieją się z sercem, a w siłowniach umysłowych do wygrania będą specjalne notatniki, które będziecie mogli zapełnić swoimi własnymi pasjonującymi opowieściami.

"Get On Up" – zwiastun biografii Jamesa Browna

"Idol" – zwiastun genialnego filmu z Alem Pacino

Pociągiem przez Ekwador

Co warto robić w życiu?

Właściwie tylko jedno - wierzyć w coś, kochać coś i kierować się w życiu pasją. Pamiętajcie, cokolwiek się robi, trzeba robić to uczciwie i całym sercem. I wcale nie ma znaczenia, czy ktoś Was za to pochwali. 

- - : - - / - - : - -

Wielka pasja Jamesa Browna 

Chociaż miał naprawdę ciężkie dzieciństwo, wszystko zmieniło się dzięki... muzyce! I właśnie o to chodzi - żeby być wiernym swojej pasji i nie sprzedać jej za nic, ani za pieniądze, ani za wygodę.

- - : - - / - - : - -

Niesamowita wioska Zalipie

Ta malutka wieś w województwie małopolskim od lat słynie z malowanych chat. Jej mieszkańcy ozdabiają malunkami wszystko - domy, wiadra, ławki, a nawet budy dla psów. Koniecznie musicie się tam wybrać w czasie wakacji!

- - : - - / - - : - -

"Idol" - film, który warto zobaczyć

To film, który "wciąga do środka" i zostaje z człowiekiem. To historia muzyka Danny'ego Collinsa (granego przez Ala Pacino), oparta na faktach z życia piosenkarza folkowego Steve'a Tilstona. Wakacyjny seans z tym filmem jest obowiązkowy!

- - : - - / - - : - -

Najlepszy sposób na komary

To bardzo prosta metoda, o wiele bardziej skuteczna niż różne płyny i drogie odstraszacze. Ten sposób to... wentylator nakierowany na łóżko! Komary bardzo nie lubią wiatru, bo nie mogą w nim latać i dzięki temu żaden z nich nawet nie spróbuje Was użądlić.

- - : - - / - - : - -

W mojej galerii zobaczycie niesamowite kolorowe miasteczko Raquira. Znajduje się w Kolumbii, a ściany domów i sklepów sa pomalowane w indiańskie wzory.

Świat według Blondynki w Radiu ZET w wakacje od 10:00 do 14:00

Więcej: