Tomek Michniewicz z nagrodą Esencja Natury 2016!

Bardzo miło nam poinformować, że Tomek Michniewicz został laureatem nagrody Esencja Natury 2016. To wyróżnienie przyznawane osobom, które w swoich działaniach zajmują się kwestiami bliskimi przyrodzie. Gratulujemy!

Odbierając nagrodę Tomek powiedział: Dziś w nocy wróciłem z podróży po Zimbabwe, z rezerwatu ochrony dzikiej przyrody Imire, który staram się wspierać od siedmiu lat. Jeszcze pewnie chwilę mi zajmie przestawienie się na te nasze europejskie tory. Może to i dobrze, bo takie podróże uświadamiają, jaka nas dzieli przepaść - ten nasz świat i te odległe światy.

Garnitur, który miałem dzisiaj założyć - a to nie był jakiś szczególnie drogi garnitur - kosztował równowartość rocznej pensji pracownika w Zimbabwe. Ta wspaniała gala, na której mamy dziś wszyscy przyjemność gościć, przeprowadziłaby z tysiąc dzieci przez wszystkie szczeble edukacji.

Niestety ten nasz świat jest tak paskudnie urządzony, że te zasoby nie są w prosty sposób transferowalne - i to, że byśmy się tutaj dzisiaj nie spotkali, nie oznacza, że automatycznie tysiąc dzieciaków w Zimbabwe odebrałoby edukację. To tak po prostu nie działa.

Tym bardziej dziękuję za tę nagrodę, która jest dla mnie formą uznania, że nawet takie małe projekty jak moje, mają znaczenie (bo projekty, które prowadzę - czy to na arenie pomocowej, czy ekologicznej - to kropla w morzu potrzeb i możliwości). Że nawet takie małe rzeczy mają znaczenie.

Tomku, zdecydowanie mają znaczenie! Gratulujemy nagrody, życzymy sukcesów (już wiemy, że udało Ci się zebrać środki na zakup kaloszy dla strażników dzikiej przyrody w Imire) i prosimy, byś nie przestawał robić tak wiele dobrego dla przyrody nie tylko w dalekich zakątkach świata, ale i w rodzimych stronach.

A wszystkim przypominamy, że program "W drogę! Weekendowy poradnik Tomka Michniewicza" usłyszycie w Radiu ZET w piątek o 12:40 i w weekendowe poranki po godzinie 8!

Więcej: