Z Archwium ZET: Tego się słuchało w 1996 roku

18 grudnia, Piotr Sworakowski w programie "Z Archiwum ZET" wziął pod lupę największe przeboje oraz najważniejsze wydarzenia z 1996 roku. Posłuchaj i sprawdź, czego się wtedy słuchało.

Archiwum ZET wyłącznie przeboje roku '96-tego. Za nami największy przebój w karierze Tupaca Shakura - "California Love". Niestety, wiele więcej nie zdążył zrobić: zmarł w połowie września od ran odniesionych w ulicznej strzelaninie.

Anita Lipnicka w '96-tym roku wydała swoją pierwsza płyte solową po odejściu z Varius Manx. Album nazywał się "Wszystko się moze zdarzyć". Jak wspomina tamten czas?

- - : - - / - - : - -

Być może zastanawiacie się, jak Anita Lipnicka przyjęła sukces swojej płyty...

- - : - - / - - : - -

W Archiwum ZET Rok '96-ty. Toni Braxton dzięki piosence "UnBreak My Heart". Wrócimy do niej jeszcze przy okazji nagród Grammy. A za moment w Archiwum ZET piosenka, która została uznana przez magazyn Rolling Stone, najlepszą współpraca wokalną wszech czasów, do tego najdłużej w historii była na miejscu pierwszym Billboardu. Mariah Carey i Boyz 2 Men nagrali "One Sweet Day" jeszcze w '95-tym roku, ale na listach przebojów ta piosenka zaistniała w roku następnym.

Przeboje roku '96-tego. Za chwilkę będzie o konkursie piosenki Eurowizji, a teraz współpraca wszech czasów według pisma Rolling Stone. Trudno mówić o duecie, bo z jednej strony to była Mariah Carey, a z drugiej cały zespół Boyz II Men. W Archiwum roku '96-tego słuchamy "One Sweet Day".

Tak wyglądał konkurs piosenki Eurowizji w 96-tym roku, tymczasem my słuchamy wokalisty tamtego roku w towarzystwie największego przegranego Fryderyków, czyli Roberta Chojnackiego. Pomaga Kayah, która śpiewa swój przebój z '96-tego roku. :)

- - : - - / - - : - -

w Archiwum ZET "How Bizarre" - przebój nowozelandzkiej grupy OMC i dowód na to, że Lorde nie była pierwszą Nowozelandką na światowych listach przebojów. 

W Archiwum ZET przypominamy sobie przeboje roku '96-tego. Po trzech i pół roku milczenia spowodowanego procesem sądowym z wytwórnią, George Michael wydał swój trzecio solowy album "Older", z którego przynajmniej trzy piosenki stały się przebojami, które grało Wam Radio ZET: Jesus To a Child, FastLove, czy Spinning The Wheel. W '96-tym roku pojawił się także jeszcze duet George'a Michaela z Astrud Gilberto "Desafinado" z takiej składanki "Red Hot And Rio". Dochód z jej sprzedaży przeznaczono na wsparcie walki z AIDS. 

Kasia Stankiewicz opowiada o swoich początkach w Varius Manx:

- - : - - / - - : - -

Fugees - dostali nagrode Brytjskiego przemysłu muzycznego, czyli Brit Award dla najepszej grupy zagranicznej za '96-ty rok. Wszystko dzięki wydaniu albumu "The Score", z którego wydano cztery single i cztery stały się mniejszymi, lub większymi przebojami. Największymi były - "Killing Me softly" i "Ready or Not"

Pora na Kayę. Wokalistka wydała w '96-tym roku dwa single z piosenkami "Fleciki" i "Santana". Ten drugi promował film Macieja Ślesickiego, "Tato" z Bogusławem Lindą i Dorotą Segdą w głównych "dorosłych" rolach. 

Z Archwium ZET! W każdą niedzielę po 21:00

Więcej: