Japonia, Mięsoholicy i "Jak oni pracują"

Życie w przeciętności jest stratą czasu, dlatego u nas nieprzeciętni goście i równie nieprzeciętne tematy, żebyście słuchając radia czasu nie tracili.

W sobotę przegląd premier kinowych. Oceniać będzie Michał Kaczoń z film.com.pl.
Porozmawiamy o Marii Skłodowskiej, o superbohaterze Wolverinie, kumplach z Trainspotting 20 lat później i Bodo - przemontowanym z serialu.

Z japonistką Alicją Than zastanowimy się co takiego jest w japońskim stylu życia, że dorobił się poradników sprzedawanych także w Polsce.
Tym razem poznamy sekret najzdrowszych dzieci świata, czyli małych Japończyków. Co jedzą i jak jedzą i co robią, że nie tyją.

Z Marcinem Wojciechowskim z ZET na punkcie muzyki stoczę pojedynek na piosenki, które kojarzą mi się z wiosną. Pogadamy też o nowościach, między innymi o płycie Eda Sheerana.

Udowodnimy Wam, że do kina można się wybrać, by pooglądać obrazy. Na przykład Moneta. W Multikinie w ramach cyklu "Wystawy na ekranie" nowe spojrzenie na Claude'a Moneta, jego historie życia i twórczość.

W niedzielę zbadamy historie uzależnienia ludzkości od mięsa. Marta Zaraska, dziennikarka pisząca dla amerykańskich czasopism wydała książkę "Mięsoholicy" w której próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego wciąż jemy mięso.

Z Agatą Napiórską, autorką książki "Jak oni pracują" prześledzimy jak pracują kreatywne umysły. Dowiemy się kto pisze z kieliszkiem wina obok, a kto wypija hektolitry zielonej herbaty.

Będziemy również na promocji wspomnień o księdzu Kaczkowskim, w niemym kinie i posłuchamy jak wygląda post w Hiszpanii. Poopowiada podróżnik Tomek Michniewicz.
Zapraszam od 10tej w weekend.

Więcej: