Bielecki, Arktyka i "Magia olewania"

Jak to się stało, że chłopak z Tychów, który nie miał w rodzinie żadnych tradycji wspinaczkowych, nagle zapragnął być himalaistą i ruszył w góry wysokie?

Kim byli jego bohaterowie dzieciństwa? Jaka jest jego własna relacja z tragicznej wyprawy na Broad Peak i jak poradził sobie z tym co działo się po powrocie?

O przyjaźni w górach i braterstwie liny. O tym porozmawiam z Adamem Bieleckim.

Kolejnym gościem będzie dziewczyna, która wierzy, że podążając za marzeniami naprawdę można zmieniać świat. Maria Geremek lekarka weterynarii, instruktorka jazdy konnej, spełniła marzenia o pracy w rezerwacie dzikich zwierząt w Afryce. Wymyśliła i prowadzi projekt "Make a change”, w ramach którego organizuje edukacyjną podróż życia do Afryki podopiecznym Stowarzyszenia Siemacha, do pracy ze zwierzętami i odkrywania tego co ważne.

Podpowiemy Wam na co wybrać się do kina. Będziemy recenzować nowości „Captain Fantastic”, „Kong. Wyspa Czaszki.” i „Mr. Gaga”.

Rozdamy zaproszenia.

Zagadkę muzyczną zada Izabela Trojanowska.

W niedzielę zapytam Was dlaczego wstaliście dziś z łóżka. To pomysł na pytanie o sens życia doktor psychologii Barbary Zych.

Zainteresowana bardziej ludźmi, niż zabytkami zadawała to pytanie różnym ludziom, w różnych miejscach świata.

Przy okazji ja zapytam ją, także o książki psychologiczne, które stają się światowymi bestsellerami. Tak jak „Magia olewania” Sary Knight. Autorka przekonuje, że można przestać się przejmować stosując zasadę - niczego nie żałuję. Czy da się to zrobić? Posłuchajcie psycholog. Książka będzie też dla Was.

To nie koniec gości.

Dowiemy się jak wygląda życia na Antarktyce. Piotr Horzela mieszkał 1,5 roku w Polskiej Stacji Antarktycznej, mierzył lodowce, liczył foki i pingwiny i wie jak to jest mieć do sąsiadów daleko.

Poza tym relacja z największej podróżniczej imprezy w Polsce, czyli gdyńskich Kolosów.

Słuchajcie i inspirujcie się.

Więcej: