Halik, filmoterapia i Amazonka

Cudownie jest czekać na weekend, jeśli ma się w planach tyle inspirujących spotkań.

Sobotnie „Życie jak marzenie” zaczniemy od poleceń i recenzji kinowych nowości. Z Michałem Kaczoniem z film. com.pl powiemy o plusach i minusach nowej „Pięknej i bestii”, oczekiwania widzów były ogromne, bo zwiastun remake’u obejrzało w ciągu 24 godzin 127 mln razy. W roli Belli - Emma Watson. 

Amatorom kina niszowego zaproponujemy szwedzki film „ Stado” psychologiczny dramat i  opowieść o społecznej znieczulicy inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. 

Zrecenzujemy też obraz „Personal shopper” czyli Kristen Stewart w roli zagubionego medium. Film doceniony w Cannes, zbiera też krytyczne oceny.  Czy to udana próba połączenia metafizyki ze światem materialnych dóbr?

W sobotę zabierzemy Was też w niebezpieczną podróż, od źródeł Amazonki do jej ujścia na pływających rowerach. Takiego wyczynu dokonali bracia- Hubert i Dawid inspirowani wyprawą Piotra Chmielińskiego z lat 80tych. Za tę wyprawę zdobyli podróżniczego Kolosa. Jak udało im się przeżyć opowiedzą  w Radiu ZET. 

Poza tym relacja z premiery filmu „Wszystko, albo nic” i zagadka muzyczna od Michała Żebrowskiego.

Niedziela to prawdziwa historia podróżnika, wagabudny, polskiego Indiany Jones czyli Tony Halika. Moim gościem będzie jego żona i zawodowa partnerka Elżbieta Dzikowska. Będzie nie tylko o podróżach i opisywaniu świata, ale też o ich szalonej i wielkiej miłości.

Martyna Harland, psycholog, filmoterapeutka opowie o tym dlaczego filmy mogą być zapisywane na receptę.

Zapytam jak filmy leczą i co można obejrzeć na nieszczęśliwą miłość, a co na utratę pracy.

Kolejna niedzielna godzina będzie należała do pasjonata Staszka Łubieńskiego, który jest ornitologiem amatorem i opowie, czy sroki są złodziejkami, a bociany żyją w monogamii.

Zabierzemy Was też na warsztaty gotowania zupy ramen. I jak zawsze rozdamy książki, płyty, filmy. A z Piotrem Sworakowskim krótko powspominamy rok 1993.

Czekam od 10tej do 14stej.

Więcej: