Rusowicz, Gessler i Rusinek

Co zrobić, żeby grudzień, zamiast być miesiącem wzmożonego stresu kojarzył się z radosnym oczekiwaniem?

Włączyć w weekend „Życie jak marzenie” i poddać się chwili.

Tym razem zaprosiłam restauratorkę, dekoratorkę, specjalistkę od artystycznego układania kwiatów Martę Gessler. Obiecała pokazać jak przełamać stereotypowe sposoby pakowania prezentów. Podzieli się swoimi zaskakującymi patentami jak zrobić to ładnie i niezwyczajnie. 

Dla tych, którzy wolą uciec z zatłoczonych galerii handlowych do kina, będzie rozmowa z dziennikarzem filmowym Arturem Zaborskim. To on opowie o 3 nowościach: „Nieznajoma dziewczyna” „Gimme danger” i polski film „Kolekcja sukienek”. 

Marcin Wojciechowski zrecenzuje nowe płyty.

Marcin Dorociński zagadkowo opowie o piosence, którą lubi, a Lucyna Płużyczka prosto z Wrocławia o Europejskich Nagrodach Filmowych.

W niedzielę piosenkarkę, strażniczkę big- beatu Anię Rusowicz zapytam o jej nastrój przedświąteczny i ulubioną świąteczną muzykę.

Będzie można zdobyć płytę Ani - „Retronarodzenie”, na której śpiewa z zaproszonymi gośćmi. Między innymi Markiem Piekarczykiem i Czesławem Mozilem.

Przy okazji zaczniemy cykl pomylone słowa.

Czyli zabawne pomyłki w słowach kolęd i zimowych piosenek.

Odwiedzi nas podróżniczka Monika Witkowska, która za Markiem Twainem powtarza - podróżuj, śnij, zdobywaj.

Zapytam ją o podróże kobiet i z kobietami.

Michał Rusinek, któremu zdarza się pisywać dla dzieci i dorosłych stal się płodnym twórcą.

„Księga Potworów” z jego wierszami o potworach będzie dla Was. Autora w 20lecie przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej zapytam, gdzie zastała go ta wiadomość.

Życzmy sobie spokojnego, dobrego weekendu!

Więcej: