Świąteczny weekend za miastem - 5 pomysłów na tani wyjazd

coraz więcej osób decyduje się inaczej zaplanować świąteczny czas, organizując wycieczkę za miasto lub rodzinny wyjazd do atrakcyjnych zakątków Polski. My wiemy, jak zrobić to tanio. Oto nasze propozycje na udany świąteczny weekend.

Polską tradycją spędzania Świąt jest wielogodzinne przesiadywanie przy suto zastawionym stole, co oczywiście nie służy ani zdrowiu ani figurze i rzadko podoba się najmłodszym członkom rodziny. 

Dlatego coraz więcej osób decyduje się inaczej zaplanować świąteczny czas, organizując wycieczkę za miasto lub rodzinny wyjazd do atrakcyjnych zakątków Polski. Taki krótki wyjazd pozwala naprawdę wypocząć, oderwać się na chwile od codzienności i być doskonałą okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych, a w przypadku osób samotnych do nawiązania nowych znajomości.

Aby świąteczny weekend za miastem był udany i przy tym niedrogi, warto poczynić przygotowania odpowiednio wcześniej. Dla ułatwienia zadania, przedstawiamy poniżej 5 propozycji na tani i ciekawy wyjazd podczas świąt.

1. Krótki wypad na narty w Polskie góry

To propozycja dla tych, którzy nie zaplanowali dłuższych ferii zimowych, a pragną choć trochę poszaleć na górskich stokach. Wystarczy zarezerwować nocleg w Zakopanem lub innej miejscowości w polskich górach, by spędzić świąteczny weekend aktywnie i na świeżym powietrzu. Osoby jadące samochodem mogą zabrać swój własny sprzęt, natomiast pozostali mogą skorzystać z lokalnych wypożyczalni. Wybierając się w Wielkanoc na Podhale, można liczyć na szereg atrakcji m.in. kiermasz wielkanocny w Kościelisku czy warsztaty ozdób wielkanocnych. Sprawdź promocje na sprzęt w Tradeinn.

2. Świąteczny weekend w SPA

Specjalnie na święta mnóstwo ośrodków SPA na terenie całej Polski przygotowało atrakcyjne oferty krótkich pobytów dla osób indywidualnych i całych rodzin. Oprócz zabiegów upiększająco-relaksujących można liczyć na specjalne menu świąteczne i zabawy dla najmłodszych, nawiązujące do tradycji wielkanocnych. Zobacz propozycje Groupon.

3. Wielkanoc w Rzymie

Promocje na bilety lotnicze pozwalają dzisiaj w tani sposób dostać się do Wiecznego Miasta, gdzie Święta Wielkanocne są obchodzone wyjątkowo uroczyście. W Wielki Piątek tradycyjnie organizowana jest droga krzyżowa w Koloseum pod przewodnictwem papieża, a w świąteczną niedzielę msza święta na placu św. Piotra, gdzie spotkać można tłumy wiernych ze wszystkich zakątków świata. Oprócz tego pobyt w Rzymie można wykorzystać po prostu do zwiedzenia miasta, co wiosną jest szczególnie przyjemne ze względu na umiarkowane temperatury. Zobacz promocje Lot na Radio Zet.

4. Zwiedzanie lokalnych zabytków

Osoby, które nie chcą daleko wyjeżdżać, mogą zaplanować wycieczki po najbliższej okolicy. Mało kto zna dokładnie wszystkie zakątki swojego regionu, a przecież oferuje je każde województwo. Wolne świąteczne dni można więc poświęcić na odkrywanie nowych miejsc, poznanie historii swojego miasta lub odwiedzenie znanych już, lecz wyjątkowo lubianych obiektów.

5. Dwudniowy wypad do Krakowa

Wiosna to doskonały czas na odwiedzenie Krakowa, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Podczas Świąt nie ma tu aż tylu turystów co w szczycie sezonu, co sprzyja nieśpiesznym spacerom po zabytkowych uliczkach Starego Miasta. Wiele hoteli i pensjonatów przygotowało już specjalne oferty wielkanocne dla swoich gości, obejmujące m.in. świąteczne posiłki i atrakcje związane z tradycjami wielkanocnymi. Wybierając nocleg w Krakowie, warto zdecydować się na obiekt położony jak najbliżej centrum, aby podczas krótkiego pobytu w tym mieście nie tracić czasu na dojazdy.  Zobacz oferty Hotels.com.

Radio ZET/SJ

Więcej: