Akrobatyczny taniec na łonie natury. Co z tego wyniknie? [ZDJĘCIA]

Bertil Nilsson przez 3 lata fotografował nagich tancerzy i akrobatów na łonie natury. W efekcie powstały zdjęcia, które odzwierciedlają ludzkie emocje.

Projekt „Naturalnie” obejmuje prawie 500 zdjęć. Większość znalazła się w książce „Niejawne”, którą miłośnicy fotografii i tańca powinni mieć w swojej bibliotece.

Szwedzki artysta poprzez taniec akrobatyczny chciał ukazać złożoność ludzkiej natury. Uważa, że ludzkie ciało to prawdziwy wulkan emocji. Według Szweda - jesteśmy nieodzownie związani z „matką naturą."

Na zdjęciach Bertila Nilssona nie brakuje pięknych krajobrazów. Jednak to nadzy tancerze w akrobatycznych pozach przyciągają uwagę odbiorców.

Fotografie Szweda zyskują coraz większą popularność na Instagramie. Podobną tematyką zajęła się ostatnio także właścicielka konta Nude Yoga Girl, która publikuje czarno-białe zdjęcia, na których ćwiczy jogę nago.

25-letnia modelka, która chce pozostać anonimowa, przekonuje, że jogę mogą uprawiać wszyscy, nie tylko osoby mające wysportowaną sylwetkę.

Odważylibyście się na taką sesję?

Radio ZET/SJ

Więcej: