Andrzej Duda tweetuje i zawstydza internautów. Co takiego napisał prezydent?

Jolanta Solarz złożyła prezydentowi odważną propozycję na Twitterze. Komentatorka nie spodziewała się chyba jednak odpowiedzi, której udzielił jej sam prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda znany jest ze swojej aktywności na portalu społecznościowym Twitter. Teraz jeszcze udowodnił, że ma całkiem niezłe poczucie humoru. Udało mu się jednak jednocześnie zawstydzić wszystkie osoby, które przeczytały jego komentarz.

Jolanta Solarz złożyła mu bowiem dość nietypową i dwuznaczną propozycję. Solarz, była rzeczniczka Kongresu Nowej Prawicy, zażartowała na swoim profilu, że jeżeli Andrzej Duda przyjmie przysięgę od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to ona wrzuci zdjęcie „bez kiecki”. Pod wpisem pojawiła się natomiast fotografia z przymierzalni w sklepie odzieżowym (jeszcze w „kiecce”).

Zdjęcie zwróciło uwagę internautów. Nie było jednak wśród nich samego Andrzeja Dudy. Właśnie dlatego jeden z użytkowników Twittera zaproponował, żeby pani Solarz oznaczyła oficjalny profil prezydenta w swoim poście.

Komentatorka szybko zaznaczyła jednak, że prezydent Polski obserwuje ją na Twitterze, więc na pewno zobaczy jej odważnego posta. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Andrzej Duda postanowił włączyć się do dyskusji.

Ciekawe, jak na słowa pana prezydenta zareagowała Pierwsza Dama? Andrzej Duda na pewno nie ucieknie od odpowiedzialności. W końcu wielokrotnie podkreślał i udowadniał internautom, że to on osobiście prowadzi swoje konto na Twitterze. 

W 2015 roku pytał o to Andrzej Tomasz Bryś. Prezydent pośpieszył wtedy nie tylko z odpowiedzią, ale dostarczył również dowodu, czyli zdjęcia. W komentarzu zobaczyliśmy bowiem selfie radosnego prezydenta.

Co na to celebryci?

25 października 2015 roku Andrzej Duda wykorzystał swoje konto w portalu, żeby pogratulować PiS zwycięstwa w wyborach. Partia uzyskała wtedy nie tylko większość w Sejmie, ale i pewność, że krajem rządzi przychylny jej prezydent. Andrzej Duda nie krył bowiem swojego zadowolenia z decyzji Polaków. Nie wszystkim wyborcom spodobał się jednak wpis prezydenta. Część z nich sugerowała, że takie komentarze nie powinny pojawić się na profilu "prezydenta wszystkich Polaków".

Komentarze na temat prawie 40 proc. poparcia PiS wśród obywateli pojawiły się nie tylko na Twitterze prezydent. Internauci ocenili je w formie zabawnych memów, ale także w formie wpisów na portalach społecznościowych - takich jak Facebook, Twitter czy nawet Instagram. Na temat historycznej wygranej Prawa i Sprawiedliwości wypowiedzieli się również znani dziennikarze, celebryci, artyści i... wróżbita.

Radio ZET/MR

Więcej: