Rozbawiony Duda na starym zdjęciu ze szkoły. Skomentował je sam prezydent

Archiwalne zdjęcie, na którym widzimy Andrzeja Dudę podczas szkolnej imprezy, błyskawicznie rozprzestrzeniło się po sieci. I nic w tym dziwnego: kto nie chciałby wiedzieć, jak prawie trzydzieści lat temu prezentował się pan prezydent?

 

Internauci najpierw przypuszczali, że zdjęcie pochodzi ze studniówki Andrzeja Dudy, która odbyła się w 1991 roku. Tak też opisano fotografię w bazie fotograficznej East News. Prezydent jednak zdecydował się sprostować tę informację. Na Twitterze napisał Konradowi Piaseckiemu z Radia ZET, że zdjęcie zostało zrobione trzy lata wcześniej podczas spotkania wigilijnego w szkole. 

Jak widać, Andrzej Duda coraz lepiej czuje się w świecie mediów społecznościowych. W zeszłym roku chętnie rozmawiał z niektórymi nastolatkami na Twitterze, a także „wziął udział” w akcji „Sylwester z Andrzejem Dudą” na Facebooku, na którą umawiali się internauci z całej Polski. Media społecznościowe nie są obce także Agacie Dudzie, która postanowiła wystawić na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy własnoręcznie podpisaną fotografię, przedstawiającą pierwszą damę podczas spotkania z księżmi w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W tej samej szkole kilkanaście lat później języka niemieckiego uczyła Agata Duda, która z kolei skończyła I LO w Krakowie. Para poznała się w trzeciej klasie liceum podczas jednej z imprez urodzinowych wspólnego kolegi.

RadioZET.pl/SI