Angelina Jolie i Brad Pitt adoptują sierotę z Syrii

Angelina Jolie i Brad Pitt planują kolejną adopcję. Do szóstki dzieci najsłynniejszej pary Hollywood dołączy niebawem syryjski dwulatek.

Jak donoszą zagraniczne media, 38-letnia Angelina Jolie i 51-letni Brad Pitt podjęli decyzję o powiększeniu rodziny. Aktorzy mają trójkę biologicznych i trójkę adoptowanych dzieci. Niebawem najsłynniejsza para Hollywood przygarnie syryjską sierotę.

Ambasadorka ONZ

Angelina Jolie słynie z działalności humanitarnej. Od 2001 roku gwiazda pełni funkcję Ambasadora ONZ. W dobre krysysu migracyjnego żona Brada Pitta wielokrotnie apelowoła do Europejczyków o zapewnienie pomocy uchodźcom. Ona sama odwiedziła ogarniętą wojną Syrię 11 razy, ostatnio w lutym 2015 roku.

Angelina Jolie i Brad Pitt adoptują chłopca z Syrii

Angelina i Brad podjęli decyzję o adopcji chłopca z Syrii. Podobno gwiazda po raz pierwszy zobaczyła przyszłego syna w Altinozu - tureskim obozie dla uchodźców. Na widok duwletniego Moussy gwiazda zaczęła plakać. Chłopiec wtulił się w jej ramiona i otarł łzy. Pracownicy obozu, którzy byli świadkami tego spotkania przekonują, że od tej pory aktorka nie spuszczała chłopca z oczu.

Początkowo Angelina chciała adoptować trójkę syryjskich dzieci. Po powrocie do USA i konsultacji z mężem, gwiazda zdecydowała się jednak na adopcję jednego dziecka. Podobno Brat uznał, że pojawienie się trójki dzieci w ich licznej rodzinie, może wywołać spory szok u wychowanków pary.

Źródło: dailymail.co.uk

Więcej: