Belle Epoque: kiedy nowy serial TVN? Obsada, reżyseria, premiera

"Belle Epoque" to nowy, wyczekiwany serial TVN. Premiera już wiosną. W obsadzie są m.in. Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka. Kto jeszcze i o czym dokładnie opowiadał będzie serial?

Serial "Belle Epoque" to kostiumowo-kryminalna produkcja, której wydarzenia rozgrywają się w Krakowie w 1908 roku, w okresie tytułowej pięknej epoki. Głównym bohaterem serialu jest grany przez Pawła Małaszyńskiego Jan Edigey-Korycki. Mężczyzna wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę zabójstwa matki. W odkrywaniu mrocznej historii pomagają mu dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (w tej roli Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (grana przez Annę Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. Po powrocie do Krakowa Korycki spotyka swoją dawną miłość - Konstancję (Magdalena Cielecka).

Kiedy premiera "Belle Epoque"?

Przygotowania do serialu trwały wiele miesięcy. Sam scenariusz, którego autorami są Igor Brejdygant, Marek Bukowski oraz Maciej Dancewicz, powstawał dwa lata. Każdy z dziesięciu odcinków serialu przedstawia odrębną zagadkę kryminalną i - co ciekawe - inspirowany jest prawdziwymi zbrodniami, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku.

Serial cały czas powstaje, a jego premiera zapowiadana jest na wiosnę 2017. Już teraz wiemy, że będzie to nieco wcześniej - dokładnie 15 lutego o godzinie 21.30.

Kto w obsadzie serialu?

Poza wymienionymi już Pawłem Małaszyńskim, Magdaleną Cielecką, Erykiem Lubosem i Anną Próchniak w obsadzie "Belle Epoque" pojawią się też m.in. Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander i Eryk Kulm. Wiadomo też, że w serialu zagra Weronika Rosati. Aktorka zdradziła w jednym z wywiadów, że serial jest bardzo ciekawy, a kostiumy do tej produkcji wypożyczono aż z Londynu.

W sieci dostępny jest już oficjalny zwiastun "Belle Epoque", który odsłania przed nami wyjątkowy klimat serialu. Zapowiada się naprawdę ciekawa polska produkcja, a jak już wiemy, ma być także kontynuacja produkcji.

RadioZET.pl/AS

Więcej: