10 rzeczy, które MUSISZ zabrać ze sobą na wakacje

Nieważne czy planujesz podróż po kilku krajach, czy zamierzasz przez 2 tygodnie wylegiwać się na plaży. W obu przypadkach powinieneś zabrać ze sobą przynajmniej te 10 rzeczy.

Jeśli do tej pory miałeś problem ze spakowaniem rzeczy na wyjazd, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Najlepiej zrób listę wszystkiego, co chciałbyś zabrać. Później zastanów się, czy w miejscu, do którego się wybierasz, na pewno wszystko Ci się przyda. Kiedy zaczniesz się już pakować, te najdelikatniejsze rzeczy ułóż na samej górze. To, co może w drodze pęknąć lub potłuc się, włóż między ubrania.

Co na pewno musisz zabrać?

10. Zestaw pierwszej pomocy

Miniapteczka zawsze się przyda. Stosując się do zasady "przezorny zawsze ubezpieczony", lepiej mieć ją pod ręką. Co powinno się w niej znaleźć? Leki przeciwbólowe, krem na poparzenia, maść przeciwbólowa, środek odstraszający owady, woda utleniona, pęseta, jałowa gaza i mały bandaż. Pamiętaj, że jeżeli podróżujesz samolotem, musisz wcześniej sprawdzić, czego nie możesz wnieść na pokład samolotu.

9. Dodatkowy ręcznik

Dodatkowy ręcznik

Nawet jeżeli planujesz pobyt w najbardziej luksusowym hotelu na świecie, powinieneś mieć ze sobą swój ręcznik. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy masz obawy przed wycieraniem się kawałkiem materiału, który używała niezliczona ilość osób.

8. Ukryte fundusze

Wyliczyłeś sobie dokładnie, ile wydasz podczas urlopu? Świetnie, ale pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Może się zdarzyć, że będziesz musiał zapłacić za coś więcej niż planowałeś. Jeśli mieszkasz w dobrym hotelu, z pewnością obsługa zaproponuje Ci depozyt. Tam możesz schować wszystkie ważne dokumenty (paszport, dowód, bilety) oraz dodatkową gotówkę.

7. Przewodnik i mapa po lokalnym mieście

Przewodnik i mapa po lokalnym miecie

Pierwszy raz wybierasz się do tego miasta i zamierzasz je zwiedzać bez przewodnika? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą jego mapę. Wcześniej warto też zerknąć na największe atrakcje danego regionu. Na licznych blogach podróżniczych znajdziesz również miejsca mniej oblegane przez turystów, których zwiedzanie powinieneś zaplanować.

6. Notes i długopis

Nigdy nie wiesz, kiedy pilnie będziesz musiał coś zanotować, a telefon czasami może odmówić posłuszeństwa. Poza tym warto zapisać najciekawsze ulice, ścieżki, nazwy barów i restauracji. Może zaczniesz prowadzić zeszyt podróżnika? Poza tym, jeżeli bardzo Ci się spodoba dany kraj, zawsze możesz do niego wrócić, a wtedy warto wiedzieć, jak dotrzeć do sprawdzonych wcześniej miejsc.

5. Książka, komiks, lokalna gazeta

Książka, komiks, lokalna gazeta

Co robić, kiedy za oknem leje deszcz? Z wycieczki nici, więc warto wtedy odrobić zaległości w literaturze. Jeśli wcześniej nie miałeś czasu na przeczytanie książki, to jest właśnie ten moment, w którym możesz sobie pozwolić na chwilę odpoczynku i zagłębienie się w przygody bohaterów.

4. Dodatkowe ubrania

Zawsze zdarzy się coś, co pokrzyżuje Twoje plany. Weź pod uwagę, że możesz zalać ulubioną koszulę sosem albo winem i wtedy będziesz musiał założyć koszulkę, którą planowałeś nosić dopiero jutro. Dodatkowy zestaw, lub nawet dwa, mogą być bardzo przydatne.

3. Ładowarka do telefonu i aparatu

Ładowarka do telefonu i aparatu

Zanim wybiegniesz w pośpiechu z domu, lepiej sprawdź kilka razy czy aby na pewno zapakowałeś ładowarkę do aparatu i telefonu. To bardzo ważne, bo inaczej wspomnienia z wakacji zostaną tylko w Twojej pamięci. 

2. Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli wybierasz się do ciepłych krajów, nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Nasze oczy również są narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Warto więc zadbać o wzrok. 

1. Szampon, mydło i balsam

Szampon, mydło i balsam

Własne kosmetyki to podstawa. Te hotelowe szybko mogą się skończyć. Poza tym, nie znasz ich składu, nie wiesz co to za produkty. W dodatku może się okazać, że jesteś na któryś z nich uczulony - to dopiero problem. Urlop zamieni się w koszmar, a Ty albo trafisz do szpitala, albo będziesz musiał leczyć niechcianą wysypkę.

Źródło: Zoomtens/ABCNews

Więcej: