Austria: Darmowa agencja towarzyska. Na złość urzędnikom

Właściciel pewnej austriackiej agencji towarzyskiej oferuje darmowe usługi swoich pracowników. Wszystko przez zbyt wysokie podatki, które mężczyzna musi płacić do urzędu skarbowego. 

Hermann Muller – właściciel austriackiej agencji towarzyskiej w Salzburgu – ma dość wysokich podatków. Dlatego zorganizował dość nietypową promocję. Każdy klient korzystający z usług agencji otrzyma 15 minut gratis.

Pomysł przedsiębiorcy, który przez wielu nazywany jest „królem czerwonego świata", wywołał ogromne oburzenie w Austrii.

Darmowa agencja towarzyska

- W ciągu ostatnich 10 lat do urzędu skarbowego wpłaciłem ok. 1 mln euro – mówił właściciel. – Przez cały ten czas na ulicach wciąż oferowane są usługi prostytutek, które nie posiadają wymaganych dokumentów – dodał.

Właściciel podkreślił, że pomimo regularnych wpłat urząd skarbowy wciąż podnosi podatki dla jego działalności. – Postanowiłem wprowadzić tę promocję w nadziei, że ludzie będą z niej korzystać, a przy okazji zagram na nerwach urzędnikom – przyznaje Muller.

Oferta będzie obowiązywała przez 8 tygodni. Jak przyznaje przedsiębiorca, „każdy w tej sytuacji jest szczęśliwy”. – Ja nie jestem zobowiązany do zapłaty urzędowi, a moi pracownicy otrzymują regularne wynagrodzenie – oznajmił Hermann Muller.

Prostytucja w Austrii

W tym europejskim kraju prostytucja jest całkowicie legalna. Mało tego, jest również specjalnie uregulowana. Osoby świadczące takie usługi muszą posiadać zaświadczenie lekarskie i muszą być zarejestrowane w urzędzie podatkowym.

Zakazane jest wykonywanie prostytucji przez osoby poniżej 18. roku życia. Oprócz tego, prawo federalne poszczególnych landów dodatkowo wyznacza czas i miejsce w jakich prostytucja jest dopuszczalna.

Źródło: Mirror

Więcej: