U2 przełożyło premierę płyty przez... Donalda Trumpa

Fani U2 czekają na nową płytę zespołu. Grupa zapowiadała premierę "Songs of Experience" na bieżący rok, jednak gitarzysta formacji poinformował, że krążek zostaje wstrzymany ze względu na... wynik wyborów prezydenckich w USA. Kiedy zamierzają wydać nową płytę?

W rozmowie z "The Rolling Stone" The Edge zdradził, że wiele materiału na nowy krążek powstało w początku 2016 roku. "Teraz sądzę, z czym się pewnie zgodzicie, że świat nie jest już tym samym miejscem" - powiedział. Nie jest tajemnicą, że irlandzcy muzycy niezbyt przepadają za nowym prezydentem USA - o czym wielokrotnie pozwolili się fanom przekonać na swoich koncertach. Wstrzymują się z wydaniem "Songs of Experience", bo "muszą na nowo przemyśleć ten album i dać sobie czas na zastanowienie się, jak ten album ma się do obecnej rzeczywistości".

Kiedy ma ukazać się nowa, 14. płyta U2? Tego gitarzysta nie zdradza. Informuje jednak, że prawdopodobnie grupa stworzy kilka dodatkowych piosenek, w których wyjaśnią, co tak naprawdę mieli na myśli. Utwory te mają zostać umieszczone na "Songs Of Experience".

Fani są prawdopodobnie zaskoczeni takim obrotem sprawy. Na szczęście koncertowe plany grupy nie ulegają zmianie i zespół już niebawem rusza w trasę z okazji 30-lecia albumu "The Joshua Tree". Podczas trasy, która rozpocznie się 12 maja w Vancouver, Bono i ekipa przypomną tę płytę w całości. Do Europy zespół zawita latem i choć nie ma w planach koncertu w Polsce, to jednak kilka występów zaplanowanych jest tam, gdzie polscy fani z pewnością mogą się pojawić. Rozpiska koncertów U2 w Europie zawiera m.in. Londyn i Berlin.

RadioZET.pl/AS

Więcej: