7 książek, które w 2016 roku doczekają się ekranizacji

Gdyby nie było książek, nie byłoby wielu świetnych filmów! Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że oglądamy film, który powstał na podstawie książki. Sprawdź, jakie książki doczekały się ekranizacji i trafią w tym roku do kina.

Nawet jeśli nie czytałeś książek, ich ekranizacje na pewno Cię zaskoczą.

Wybór, Nicolas Sparks

Travis, spokojny weterynarz nieangażujący się w związki poznaje Gabby. Nowa sąsiadka, pragnąca spełnić się jako żona i matka odrzuca próby nawiązania znajomości. Jednak z dnia na dzień znajomość przekształca się w coś więcej.

W kinach od 5 lutego 2016.

Po drugiej stronie lustra, Lewis Carroll

Wydana w 1871 roku druga część przygód Alicji. Dziewczynka powraca do Krainy Czarów, by razem z wcześniej poznanymi przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.

W kinach od 27 maja 2016.

Jak to robią single, Liz Tuccillo

Trzydziestoośmioletnia Julie, za namową koleżanki, organizuje babską imprezę dla singielek. W miarę upływu czasu i alkoholu okazuje się, że dziewczęta wcale nie są takie szczęśliwe. Julie rzuca pracę i rusza w podróż, by dowiedzieć się, jak radzą sobie samotne kobiety w innych krajach. Co jej przyniesie ta podróż?

W kinach od 12 lutego 2016.

Zjawa, Michael Punke

W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału. Niestety koledzy porzucają go i zostawiają na pastwę losu. Bohater postanawia się zemścić.

W kinach od 29 stycznia 2016.

Osobliwy dom pani Peregrine, Ransom Riggs

Życie Jacoba nie zapowiada się ekscytująco, nie ma zbyt wielu przyjaciół, nie jest duszą towarzystwa. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje dziadek. Po jego niewyjaśnionej śmierci Jacob wyrusza na wyspę, o której opowiadał mu staruszek. Co w opowieściach dziadka było prawdą, a co fikcją?

W kinach od 30 września 2016.

Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo, Diane Ackermann

Prawdziwa opowieść o Janie i Antoninie Żabińskich: twórcach warszawskiego ZOO.  Podczas wojny ocalili oni przed śmiercią setki przeszmuglowanych uciekinierów z getta, ukrywając ich na terenie ogrodu zoologicznego i w klatkach dla zwierząt. Dla kamuflażu nadawano zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona. Niezwykła historia o odwadze.

Data nie jest jeszcze potwierdzona.

Milczenie, Shusaku Endo

Powieść ukazuje dzieje misjonarza, który w okresie prześladowań chrześcijaństwa i izolacji Japonii dociera potajemnie do tego kraju, aby podtrzymać wiernych w ich przywiązaniu do Kościoła. Bohater dostaje się do więzienia, gdzie oficjalnie wyrzeka się Chrystusa. Czy odnajdzie On ponownie swją wiarę, czy usłyszy przesłanie Boga? 

Data nie jest jeszcze potwierdzona.

Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

Rachel każdego dnia pokonuje pociągiem tę samą drogę do pracy. Codziennie pociąg zatrzymuje się przed semaforem, a Rachel obserwuje, co się dzieje w jednym z domów widocznych z okien pociągu. Pewnego dnia jest ona świadkiem zupełnie niecodziennej, przerażającej sytuacji, w którą nie może uwierzyć. Musi jednak podjąć wybór, czy chce się w tę sytuację angażować.

W kinach od 22 września 2016.

Książki te kupicie taniej, korzystając z promocji Matras oraz promocji w Empik na Radio Zet.

 

Więcej: