Michał Szpak zaprezentował teledysk do piosenki "Color of Your Life"

Na dwa miesiące przed 61. Konkursem Piosenki Eurowizji, Michał Szpak zaprezentował oficjalny teledysk do utworu „Color of Your Life”. W ciągu kilkunastu godzin od premiery klip obejrzało prawie 90 tys. osób.

Bajkowa sceneria zaprezentowana w najnowszym teledysku Michała Szpaka, została nakręcony w Parku Krajobrazowym w Bukowcu. Tam również znajduje się ukazana w klipie wieża widokowa.

Za realizację wideo odpowiedzialny był Janusz Tatarkiewicz, który w przeszłości pracował nad stworzeniem teledysków m.in. Bartka Wrony czy Pawła Stasiaka.

Pozostałe ujęcia nie przedstawiające Parku Krajobrazowego zostały nagrane w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Klip został opublikowany na oficjalnym youtubowym kanale Eurowizji i zebrał bardzo dużo pozytywnych komentarzy osób spoza naszego kraju. Wielu użytkowników serwisu uważa, że to właśnie reprezentant Polski wygra majowy konkurs.

Utwór „Color of Your Life” pochodzi z debiutanckiej płyty Michała Szpaka, która nosi tytuł „Chcemy być sobą”.

Michał Szpak jedzie na Eurowizję

Przypomnijmy, podczas krajowych preselekcji do Eurowizji, które odbyły się 5 marca, 26-letni wokalista z Jasła zdobył największą ilość głosów publiczności (35, 89 proc.).

"

Biorę to na klatę. Będę godnie was reprezentował – powiedział Szpak, zaraz po ogłoszeniu wyników. "

Na drugim miejscu znalazła się Margaret (24, 72 pros. głosów), a na ostatnim stopniu podium stanęła Edyta Górniak (18 proc.).  

W rozmowie z portalem RadioZET.pl Michał Szpak przyznał, że były to „najsilniejsze preselekcje w polskiej historii”.

Oskarżenie o plagiat

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu oficjalnych wyników głosowania widzów, występ Michała Szpaka w majowych półfinałach Eurowizji stanął pod dużym znakiem zapytania. Wszystko z powodu spekulacji o tym, że piosenka „Color of Your Life” może być plagiatem.

Część osób dopatrzyła się w niej podobieństwa do ulubionej piosenki Władimira Putina „Dwaj za”, czyli hymnu rosyjskich sił specjalnych.

W związku z pojawiającymi się zarzutami, piosenkę poddano specjalnym analizom, po których wytwórnia Sony Music Polska oficjalnie wykluczyła plagiat w utworze zaśpiewanym przez Szpaka na krajowych preselekcjach.

Radio ZET/SK

Więcej: