„Z nurtem życia”, czyli niesamowity film o polskiej przyrodzie. Jest pierwszy zwiastun

Dwaj wadowiccy filmowcy rozpoczęli prace nad wyjątkowym filmem o polskiej przyrodzie pięć lat temu. Autorzy produkcji spędzili w terenie ponad 200 dni, które przełożyły się na prawie 100 godzin materiału filmowego. Teraz w internecie zaprezentowali pierwszą namiastkę tego, co zobaczymy na dużym ekranie. 

Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś w swojej produkcji chcą ukazać, jak zmienia się krajobraz natury po tym, gdy ingeruje w nią człowiek. Za doskonały przykład posłużył im zbiornik wodny Świńska Poręba.

- „Z nurtem życia” powstaje z połączenia zamiłowania do przyrody oraz pasji do tworzenia i realizacji filmowych. W naszym obiektywie znalazły się tereny budowy Zapory w Świnnej Porębie, na której po zalaniu wodą powstało jezioro. Dzięki temu, że kręciliśmy materiał przez pięć lat, możemy dokładnie pokazać, jak zmieniał się w tym czasie krajobraz – powiedział Krzysztof Sarapata portalowi sucha24.pl.

Reżyser zdradził również, że ich zamiarem jest także ukazanie walorów krajobrazowo-przyrodniczych, których w regionie małopolskim nie brakuje.

Chociaż premiera „Z nurtem życia” zaplanowana jest na grudzień 2016 roku, to w internecie znajdziemy już pierwszy zwiastun produkcji.

- Człowiek przywłaszczył sobie prawo pogospodarowania ziemią na skalę globalną. Bardzo często nie zwraca uwagi na skutki uboczne swoich działań. W naszym filmie pojawi się on jako jeden z elementów natury, który jest tak samo bezradny wobec działania wyższych instancji, jak sama przyroda  - tłumaczył Tomasz Kotaś.

Film trwa 52 minuty, a specjalnie skomponowaną do niego muzykę napisał Marek Kubik. Co ciekawe, jest to pierwszy polski film zrealizowany w technice RAW, która sprawia, że obraz posiada niesamowitą głębie i kolory.

Polska jest piękna

O tym, że nasz kraj jest wyjątkowy, nie trzeba nikogo przekonywać. Walory Polski postanowili ukazać twórcy projektu „Masurian Wonder Tour”. Starali się oni przedstawić Mazury, jako wizytówkę naszego kraju.

Kampanię doceniono w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Autorami wyjątkowych  fotografii są Ryszard Czerwiński, Mieczysław Wieliczko, Andrzej Stachurski i Wojciech Wójcik.  

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, że krajobraz Polski jest niepowtarzalny, po tym filmie z pewnością zmieni zdanie. 

Pomysłodawcami tego projektu byli Dominika i Jacek, którzy planują podróż dookoła świata. Daty powrotu jeszcze nie znają, ale przed wyjazdem chcieli złożyć mały hołd Polsce, której piękno - według nich - nie ma sobie równych. Film pojawił się na ich kanale na YouTubie oraz na Facebooku. To jednak nie koniec, zamierzają go pokazać napotkanym w czasie podróży ludziom i udowodnić, że Polska jest po prostu piękna.

Radio ZET/SK

Więcej: