Kim była Clara Rockmore? Sprawdź Google Doodle i zagraj w grę

Google uhonorowało 105. urodziny wybitnej artystki Clarę Rockmore. Oprócz tego, że na potrzeby wydarzenia zostało stworzone Google Doodle, to jeszcze możemy wziąć udział w grze, która przybliży nam tajemniczy instrument – theremin.

Clara Rockmore, a właściwie Clara Reisenberg, przyszła na świat 9 marca 1911 roku w Wilnie. Z wykształcenia była skrzypaczką, którą los obdarzył genialnym słuchem. Musiała jednak zrezygnować z nauki gry na skrzypcach z powodu problemów z kośćmi – spowodowane były one niedożywieniem w dzieciństwie.

Wtedy Rockmore odkryła instrument skonstruowany przez Lwa Termena – theremin. Pozwala ona na grę bez użycia jakiejkolwiek siły. Jego dźwięki wydobywają się za pomocą zakłóceń częstotliwości spowodowanych ludzkim ciałem.

Clara Rockmore zapisała się w historii muzyki jako najlepsza thereministka na świecie.

Rockmore zmarła w 1998 roku. Miała 87 lat.

Google Doodle dla Rockmore

Z okazji 105. rocznicy urodzin Google uhonorowało artystkę specjalną grą, która przybliży nam działanie tajemniczego instrumentu.

Zasady rozgrywki są bardzo proste. Po włączeniu stronę główną wyszukiwarki Google, na ekranie wyświetlą nam się komunikaty, które musimy dokładnie zapamiętać. Wszystko po to, by następnie odtworzyć te ruchy.

Radio ZET

Więcej: