Zgubiłeś się i nie masz internetu? Google Maps dostępny w trybie offline

Google Maps wprowadziło kolejną innowację, która - jak uważają twórcy - zrewolucjonizuje internetową nawigację. Tym razem udostępniono możliwość korzystania z mapy w trybie offline.

Twórcy podkreślają, że nowy projekt jest odpowiedzią na utrudnienia w korzystaniu z Google Maps. Dotychczas użytkownicy mogli ściągać na swoje urządzenia fragmenty map, jednak nie istniała możliwość swobodnej nawigacji po nich.

Dzięki zmianie osoby chcące korzystać z mapy, będą mogły ją pobrać i z niej korzystać po wybraniu opcji „Download” lub „Offline Areas". Co ciekawe, z nowej funkcji mogą skorzystać także użytkownicy znajdujący się w miejscach o gorszym zasięgu.

W nowej opcji nie będą jednak dostępne informacje o korkach ulicznych i natężeniu ruchu.

Nowości od Google Maps

Nawigacja w trybie offline to jedna z wielu ostatnich innowacji od Google Maps. W październiku 2015 roku gigant internetowy wprowadził możliwość czytania z mapy, gdzie znajdują się stacje benzynowe, sklepy i restauracje. Co więcej, umożliwił nawet odszukanie ceny wybranych produktów. 

Kilka miesięcy temu dodał także opcje udostępnia zdjęć posiłków znajdujących się w wybranych barach i restauracjach. W Google Maps można również znaleźć opinie na temat tych posiłków.

Google Maps odnalazło zaginionego 

O tym, że Google Maps to ważne narzędzie dowiedzieli się ostatnio policjanci z USA.

Portal „Huffington Post” informuje, że usługa umożliwiła zlokalizowanie samochodu na dnie stawu w stanie Michigan. W jego wnętrzu znajdowały się szczątki zaginionego mężczyzny.

Podobają Wam się nowe pomysły od Google Maps?

Radio ZET/KM

Więcej: