Grzech Fatmagul: odcinek 160. STRESZCZENIE. Zapada wyrok.

160. odcinek serialu "Grzech Fatmagul" w TVP1 wyemitowany zostanie w środę  1. lutego, tradycyjnie tuż przed 14.00. Co się wydarzy w tym epizodzie i jak się kończy "Grzech Fatmagul"? Streszczenie finału serialu poniżej. Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Grzech Fatmagul": odcinek 160. Streszczenie wydarzeń. Jak się kończy serial?

W skrócie: przestępcy zostają ukarani, Kerim jest uniewinniony, także Mukaddes dostała za swoje. Wkrótce Fatmagul i Kerim powitają na świecie swoje dziecko. Chcesz poznać dokładne streszczenie - sprawdź poniżej.

"Sekrety Ojca" - nowy turecki serial zamiast "Grzechu Fatmagul". Sprawdź, o czym jest i kiedy oglądać.

"Grzech Fatmagul" odcinek 160. STRESZCZENIE

W ostatnim odcinku "Grzechu Fatmagul" jeszcze raz przyglądamy się scenie gwałtu. Podczas rozprawy Selim opowiada o feralnym wieczorze. Oskarża Erdogana o to, że przez narkotyki, które mu dał, doszło do przykrej sytuacji z Fatmagul. Erdogan jednak twierdzi, że nie namawiał Selima do wzięcia pigułki. Kerim wścieka się na Erdogana i rzuca na niego. Nagle Fatmagul, która jest w ciąży i wyraźnie źle się czuła, zwymiotowała na sądowej sali. Zarządzono przerwę w rozprawie. Kerim nie chce, by siedziała na sali, jednak ona uważa, że musi być na rozprawie do samego końca. Cały czas przypominają się jej chwile, kiedy została zgwałcona.

Erdogan przyznaje się do winy, jednak podkreśla, że nie był tej nocy sam. Wkrótce sędzia ogłasza werdykt.

Mukkades, która we wcześniejszych odcinkach została oskarżona o zniszczenie dowodów, zostaje skazana na rok pozbawienia wolności, co ostatecznie zamienione zostało na karę grzywny. Munir zostaje skazany na 7 lat więzienia oraz grzywnę. Podobnie Resat. Skazany zostaje także lekarz, który badał Fatmagul po gwałcie. Kerim zostaje uniewinniony. Selim zostaje skazany na 18 lat więzienia, bez możliwości starania się o przedterminowe zwolnienie, a Erdogan aż na 21 lat. Fatmagul nie umie kryć radości.

Przed sądem zebrały się tłumy ludzi z transparentami nawołującymi do walki z przemocą wobec kobiet. Yasaranowie zostają odwiezieni do więzienia.

"Niech to będzie ostatni przypadek. Niech okrutni otrzymają swoją karę. Niech ofiary nigdy im się nie kłaniają. Niech to będzie ostatni przypadek. Niech umilkną krzyki, niech przemoc przeciwko kobietom, przeciw słabszym, zakończy się. Każdy z nas ma tylko jedno życie. Jedno. Nikt nie ma prawa rujnować życia innym" - mówi Fatmagul. "I niech to będzie nadzieja dla tych, którzy przechodzą to, co ja, ale których oprawcy jeszcze nie zostali ukarani. Ja nie byłam sama. Oni też nie powinni".

Zgromadzeni przed sądem gratulują Fatmagul i jej rodzinie. Skandują: "Nigdy nie będziesz sama, nigdy nie będziesz sama!".

Po rozprawie Fatmagul i Rahmi odwiedzają grób rodziców. Mówią, że wkrótce na świecie pojawi się ich kolejny wnuk. Rahmi mówi, że przeprowadzają się w dawne miejsce. Mukaddes nie potrafi już patrzeć Fatmagul w oczy, ze wstydu. Także Kerim odwiedza grób matki. Przebacza jej to, że go opuściła.

Na koniec Kerim i Fatmagul, już z wyraźnym brzuchem, spacerują uliczkami swojego dawnego miasteczka. Jest piękny, słoneczny dzień.

- Czy to już koniec, Fatmagul? - pada pytanie.

- Nie. Moja historia, mój przypadek się zakończył. Moi wrogowie zostali ukarani. Ale haniebna sprawa Fethiye nadal się toczy. Przestępcy nie odpowiedzieli za swoje czyny...

"Grzech Fatmagul": odcinek 160. ZDJĘCIA

Grzech Fatmagul: co wiesz o bohaterach serialu?

Rozwiąż QUIZ
Grzech Fatmagul quiz

Co w TVP 1 zamiast serialu "Grzech Fatmagul"? Tego jeszcze nie wiadomo. Na bieżąco można to sprawdzą w aktualnym programie TV w serwisie RadiaZET.pl.

Więcej: