Zobacz, jak powstawał największy statek na świecie. Obejrzyj hipnotyzujący film [WIDEO]

„Harmony of the Seas” to największy wycieczkowiec świata. Ostatnio wypłynął w pierwszy rejs. Obejrzyj hipnotyzujące nagranie, pokazujące budowę tego statku w przyśpieszonym tempie.

„Harmony of the Seas” to obecnie największy statek pasażerski na świecie. Jest o 100 metrów dłuższy od legendarnego „Titanica”. Statek wzbudził ogromne zainteresowanie wśród turystów. 

Zobacz timelapse z budowy tego giganta - od pierwszej śrubki po ostatnie maźnięcie pędzlem. Trzeba przyznać, że film jest hipnotyzujący. 

„Harmony of the Seas” ma 362 metry długości i 16 poziomów. Na pokładzie pomieści 8 tys. pasażerów. 11 marca „Harmony of the Seas” pierwszy raz wyszedł na pełne morze. Największy statek pasażerski na świecie został wybudowany we francuskiej stoczni. 

Potężny wycieczkowiec powstał na zamówienie amerykańskiego armatora, ale na stałe będzie zakotwiczony w Barcelonie. To właśnie ze stolicy Katalonii będzie zabierał na pokład turystów, którzy będą podróżować po Morzu Śródziemnym.

Powstanie kopia Titanica

W obecnych czasach „Harmony of the Seas” jest największym wycieczkowcem. Jednak najbardziej znanym gigantem jest „Titanic”. Statek pływał i zatonął na morzu w 1912 roku. Australijski multimilioner Clive Palmer od zawsze marzył, by stworzyć replikę słynnego transatlantyku. Teraz te marzenia stają się coraz bliższe. „Titanic II” już za dwa lata będzie mógł wypłynąć na pełne morze. Właśnie trwają prace nad jego powstaniem. Statek będzie składał się z 9 pięter i ponad 800 kabin, które będą w stanie pomieścić ponad 2 tys. pasażerów i 900 członków załogi.

Radio ZET/MB

Więcej: