Harry Potter wraca! Będzie 8. część książki o najsłynniejszym czarodzieju

Na ten moment czekali wszyscy fani Harry'ego Pottera. Już za 5 miesięcy w księgarniach pojawi się kolejny tom przygód czarodzieja. Tym razem zobaczymy głównego bohatera 19 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

Najnowsza książka autorstwa J.K. Rowling ukaże się prawdopodobnie 31 lipca 2016 roku, pod tytułem „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”.

Główny bohater powróci jako przepracowany urzędnik w Ministerstwie Magii, który będzie walczył z ciemnymi mocami. Harry Potter będzie ojciem trójki dzieci. Jedno z nich, 11-letni Albus, będzie się zmagało z ciężarem dziedzictwa, którego nigdy nie chciało.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Scholastic i nie będzie ona klasyczną powieścią, a zapisem scenariusza do sztuki, która wystawiona zostanie na deskach teatru „The Palace Theatre” również pod koniec lipca.

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” miało pozostać jedynie sztuką teatralną. Jednak jej twórcy uznali, że najnowszą historię czarodzieja powinny również poznać te osoby, które nie dotrą do Londynu na przedstawienie.

Jeśli ktoś jednak planuje być 31 lipca w Londynie i wybierze się do „The Palace Theatre”, pozna nie tylko całkowicie nową fabułę, ale także zupełnie nowych odtwórców głównych ról. Harry’ego Pottera zagra Jamie Parker. W Postać Rona Wesleya wcieli się Pauli Thornley, a Hermionę zagra czarnoskóra Nomie Dumezweni.

Co ciekawe, książka ma się ukazać dokładnie w 36. urodziny Harry’ego Pottera.   

Powrót po latach

Ostatnia książka o przygodach najsłynniejszego czarodzieja na świecie ukazała się w 2007 roku. 10 lat wcześniej mogliśmy przeczytać pierwszą część „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Od tamtej pory książka została sprzedana w ponad 450 mln egzemplarzy, a 7-tomowy cykl został wydany w 200 krajach i przetłumaczony na 67 języków.

Radio ZET/SK

Więcej: