Jak zmieniała się moda na męskie okulary?

Chociaż okulary to z pozoru drobny detal wpływający na wygląd, to okazuje się, że odpowiednie oprawki zdecydowanie mogą zwiększyć atrakcyjność mężczyzny. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat moda na określone modele szybko się zmieniała. 

Oprawki okularów mogą wiele „powiedzieć” o mężczyźnie - na przykład to, czy ceni elegancję, wygodę, oryginalność. W sieci pojawiło się kolejne nagranie przedstawiające zmiany w modzie. Tym razem dotyczą one męskich okularów.

Sprawdź, jakie trendy panowały w ostatnich kilkudziesięciu latach.

Widać, że męskie okulary przeszły wiele przeobrażeń. W latach 30. panowie sięgali po małe, okrągłe oprawki, ale z biegiem lat popularne stawały się coraz większe szkła. Swoistą rewolucję w dziedzinie męskich okularów przyniosły lata 60. i 70. - wtedy modne były duże i przyciągające uwagę oprawki. Panowie często nosili wtedy „aviatory”. Na początku XX wieku mężczyźni wybierali głównie klasyczne modele w kształcie prostokątów. Ostatnio można zaobserwować powrót do dużych wzorów i kolorów przeciągających uwagę.

Duże zmiany w męskiej modzie nie tylko dotyczyły okularów. Ogólny wizerunek mężczyzn też ulegał przeobrażeniom. Przez ostatnie 100 lata zaskakująco zmieniły się również męskie stroje do kąpieli

Co ciekawe, mężczyźni mający problem z wyborem określonej stylizacji powinni pamiętać, że są pewne ubrania, których zdecydowanie powinni pozbyć się ze swojej szafy.

Radio ZET/KM

Więcej: